Avatar uživatele
Terryle

Kazí se zuby po panáku na dobrou noc?

Občas si po vyčištění zubů, těsně před spaním, dám malýho panáka whisky. Zajímalo by mě, jestli to může nějak přispět ke kazivosti zubů? Nějakej obsah cukrů tam asi bude, ale zároveň je tam dost alkoholu na to, aby to mohlo ty kazivý bakterie „vypálit“. Nebo ne? Co myslíte?
(Samozřejmě nemám na mysli žádný šílený tlamolepy plný cukru, jako Amundseny a podobně – tam by to bylo jasný…)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, anonym, rtepp před 4686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Terryle : Bez obav. V ústních vodách také bývá alkohol. Dobře ti to vvydensifikuje ( fuj to je slovo) ústní dutinu.
Doplňuji:
Mezi nejkvalitnější ústní vody patří LISTERINE
a ta alkohol obsahuje.
Doporučuje mi ji moje spolužačka zubní lékařka již asi 12 let.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rtepp

Ještě lepší slivovice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
790511

V ústních vodách sice bývá alkohol, ale o takové ústní vodě by Vám pravděpodobně zubní lékař, nebo i lékárník řekl, že není vhodná pro pravidelné používání. Myslím, že alkohol není úplně prospěšný zubní sklovině a každopádně škodí dásním.
Doplňuji:
Listerine nepatří mezi nejkvalitnější ústní vody. Má je výrazný marketing, ale to s kvalitou nemá co dělat a nemění to ani nic na faktu, že pravidelné používání ústní vody s alkoholem je nevhodné.

Upravil/a: 790511

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kudm05s

Taky záleží jestli se jedná o lihovinu bez sladidel a nebo se sladidly. Např. zelená chutná jako ústní voda a má hodně cukru, takže zubům bude prospívat méně než třeba vodka, která cukry neobsahuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek