Terryle

Kazí se zuby po panáku na dobrou noc?

Občas si po vyčištění zubů, těsně před spaním, dám malýho panáka whisky. Zajímalo by mě, jestli to může nějak přispět ke kazivosti zubů? Nějakej obsah cukrů tam asi bude, ale zároveň je tam dost alkoholu na to, aby to mohlo ty kazivý bakterie „vypálit“. Nebo ne? Co myslíte?
(Samozřejmě nemám na mysli žádný šílený tlamolepy plný cukru, jako Amundseny a podobně – tam by to bylo jasný…)

Nejlepší odpověď
mosoj

Terryle : Bez obav. V ústních vodách také bývá alkohol. Dobře ti to vvydensifikuje ( fuj to je slovo) ústní dutinu.
Doplňuji:
Mezi nejkvalitnější ústní vody patří LISTERINE
a ta alkohol obsahuje.
Doporučuje mi ji moje spolužačka zubní lékařka již asi 12 let.

Další odpovědi
rtepp

Ještě lepší slivovice.

V ústních vodách sice bývá alkohol, ale o takové ústní vodě by Vám pravděpodobně zubní lékař, nebo i lékárník řekl, že není vhodná pro pravidelné používání. Myslím, že alkohol není úplně prospěšný zubní sklovině a každopádně škodí dásním.
Doplňuji:
Listerine nepatří mezi nejkvalitnější ústní vody. Má je výrazný marketing, ale to s kvalitou nemá co dělat a nemění to ani nic na faktu, že pravidelné používání ústní vody s alkoholem je nevhodné.

kudm05s

Taky záleží jestli se jedná o lihovinu bez sladidel a nebo se sladidly. Např. zelená chutná jako ústní voda a má hodně cukru, takže zubům bude prospívat méně než třeba vodka, která cukry neobsahuje.