Zlatý

Kazí se zuby po panáku na dobrou noc?

Občas si po vyčištění zubů, těsně před spaním, dám malýho panáka whisky. Zajímalo by mě, jestli to může nějak přispět ke kazivosti zubů? Nějakej obsah cukrů tam asi bude, ale zároveň je tam dost alkoholu na to, aby to mohlo ty kazivý bakterie "vypálit". Nebo ne? Co myslíte?
(Samozřejmě nemám na mysli žádný šílený tlamolepy plný cukru, jako Amundseny a podobně - tam by to bylo jasný...)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Terryle : Bez obav. V ústních vodách také bývá alkohol. Dobře ti to vvydensifikuje ( fuj to je slovo) ústní dutinu.
Doplňuji:
Mezi nejkvalitnější ústní vody patří LISTERINE
a ta alkohol obsahuje.
Doporučuje mi ji moje spolužačka zubní lékařka již asi 12 let.

Další odpovědi:

Bronzový

Ještě lepší slivovice.

Pokročilý

V ústních vodách sice bývá alkohol, ale o takové ústní vodě by Vám pravděpodobně zubní lékař, nebo i lékárník řekl, že není vhodná pro pravidelné používání. Myslím, že alkohol není úplně prospěšný zubní sklovině a každopádně škodí dásním.
Doplňuji:
Listerine nepatří mezi nejkvalitnější ústní vody. Má je výrazný marketing, ale to s kvalitou nemá co dělat a nemění to ani nic na faktu, že pravidelné používání ústní vody s alkoholem je nevhodné.

Pokročilý

Taky záleží jestli se jedná o lihovinu bez sladidel a nebo se sladidly. Např. zelená chutná jako ústní voda a má hodně cukru, takže zubům bude prospívat méně než třeba vodka, která cukry neobsahuje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.