Avatar uživatele
afro.minerva

Ktetrou nejlepší knihu jste kdy četli?

Kterou je nejlepší kniha, již jste kdy četli? Chtěla bych si něco přečíst, ale od svých oblíbených autorů mám už to nejlepší přečtený. Tak bych potřebovala inspirovat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Tombik, quentos, Retko před 5163 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zkus knihu „Egypťan Sinuhet“ od M. Waltariho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luss

Je jich hodne ale 2 z nejmilejsich jsou:.
K.Vonnegut – Vitejte v pavilonu opic a J.London – Tulak po hvezdach

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

N.D.Walsch – „Hovory s Bohem“, 1.-3. díl… nemá konkurenci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luciiik

No záleží jaký má kdo rád žánr a také na věku (přece jen, 15-letý puberťák asi těžko najde zalíbení v antickém dramatu – vím, přehnaný příklad :)).
Tak já prostě vyjmenuju některé své oblíbené knížky z různých žánrů. 🙂 Teda aspoň to, na co si vzpomenu.
Dobrodružné – ano, Pouští a pralesem (Sienkiewicz) je super, ale spíš pro mladší čtenáře. Ti, kteří se k této knížce vrací i po letech ji většinou znají už z dětství a vrací se z nostalgie.
Detektivky – klasika Agatha Christie nezklame, Dick Francis, Pes baskervillský (Arthur Conan Doyle) je také fajn. Celkově je to takové velmi lehké, ale příjemné čtení.
Romantické – nečtu, krom jedné – Jana Eyrová. :) Prostě klasika. :)
Sci-fi – úžasný a vtipný je Stopařův průvodce po galaxii a knížky Arthura C. Clarka.
Humorné – určitě Pan Kaplan má stále třídu rád (Leo Rosten), Literární poklesky (Stephan Leacock), či útlá knížečka Cantervillské strašidlo (Oscar Wilde).
Filozofické – Sofiin svět (Jostein Gaarder, neplést se Sofiinou volbou), Tajemství karet (stejný autor). Ač filozofické, je to psané pro mládež, čili srozumitelně a s příběhem, a Tajemství karet jsme svého času hltali já, mamka i mí přátelé. No a také Alchymista (Coelho), krásná knížka na zamyšlení.
Něco vážnějšího – 1984 (George Orwell), jak řekl jeden známý, to by měli povinně číst všichni.
Povídky – pro mě ty nejlepší jsou od Raye Bradburyho, ať už jsou sci-fi, fantasy či detektivní nebo i prostě jenom zajímavé. Z jeho tvorby např. Marťanská kronika, Vzpomínky na vraždu, Kaleidoskop (obsáhlá kniha s většinou povídek vydaných v češtině) a také jeden kratší leč velmi dobrý román – 451°Fahrenheita.
Poezie – mým oblíbencem je zcela jasně Seifert, také Kainar (hlavně Člověka hořce mám rád), Edgar Allan Poe (kdo by neznal Havrana) a díky škole jsem si zamilovala Danteho (Božská komedie, Nový život). Také mě vždy potěší křehká krása japonských haiku, ale to nesedne každému.
Jé, a zapomněla jsem na svého oblíbeného autora Oscara Wilda a jeho Obraz Doriana Graye a Šťastného prince. :)
Mno, vím, vyčerpávající (byť z mého hlediska zcela nedostačující) seznam, ale vzhledem k tomu, že nevím, jaký žánr máte ráda, tak jsem se rozhodla pro tuto odpověď. Snad k nečemu bude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wareg

Stephen King – Ostrov Duma Key, Nespavost
James Clavell – Král Krysa
Charles Bukowski – Nejkrásnější ženská ve městě, Poštovní úřad

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Pro mne je takovou knihou Bible, ale to není knížka, která by se dala jen tak snadno přečíst za jeden dva večery.

Mezi ostatními mám také ale své favority: Věčeně zpívají lesy – od Trigve Gulbranssena, Mám ráda povídky Efraima Kishona nebo třeba Exodus od Urise Leona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

treba od Vladimira Klevise Tabor na Zlatem potoce,nebo Pousti a pralesem od H.Szienkewice,nebo Jitro kouzelniku od Bergiera a Pauwelse+ liter.faktu-vse od E.v Danikena

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
spooky

mě se moc líbyla od Browna: Andělé a Démoni – knížka absolutně nádherná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Retko

Zaklinač. To vlastne ctu ted. Ale nikdy v zivote me nic tak nechytlo. Skoda, ze neni moc casu na to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alibaba

Rhonda Byrne: The Secret ( Tajemství) Hodně napoví, hodně pomůže

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vosic

nikdo nezmínil Harryho Pottera? U nás v rodině to čtou všechny generace :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Malý princ,A v dálce jsme uslyšeli hřmění,Bible
egoistů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky71

Nevím, kterého autora máte ráda, mně osobně se asi nejvíc líbila tetralogie od Wilbura Smithe Řeka Bohů…nádhera. Ale asi bych tady mohla vyjmenovat celou řadu autorů, protože čtení je mým velkým koníčkem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
georgia

Martina Cole,dvě ženy.Jenže její knihy jsou parádní všechny.Egyptan Sinuhet je skvělá.Taky doporučuji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klarisa

Kniha od Donaldové-Vejce a já,z duchovní literatury-Mnoho životů,mnoho mistrů.A z de­tektivních jsou to všechny od Agathy Christie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Karolína

Pravdou je, že hlavně záleží na vašem stylu knihy. Já osobně mam radši mix dobrodružství s romantikou. Někdo radši detektivky a záhady. Knih existuje hrozně moc a na nějaký nápad narazíte vždy. Já v knihovně vybírám spíše podle obalu, ale za chvílí, až nebudu moct nic číst, protože knih s hezkým obalem rychle úbývá, začnu hledat knihy se zajímavými názvy. Například sága čtyř knih Stmívání (Twilight – Stephenie Meyerová(nebo nějak tak))je velice pěkný příběh. Některým to může připadat jako pro mladé, ale některým se příběh velice zalíbil. Souhlasím s návrhem „Egyptˇan Sinuhet“. Velice pěkná kniha. Nebo můžete zkusit např. filmové knihy – Jak se krotí krokodýli atd. Přeji ůspěšný výběr!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Komár

Idioti na plavbě kolem světa vážně :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bartt13

libas jako buh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Jack London-Tulák po hvězdách,E.Bron­tiová-Na Větrné hůrce,A.Dumas-Paměti lékařovy.Hluchý je­len.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tombik

Dobrá je i kniha Hostitel ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Mám asi tři nejlepší knihy, ke kterým se pravidelně vracím. První z nich je O myších a lidech. Super dojímavý příběh o přátelství dvou lidí, kteří přátelé být neměli. Druhá jsou Pravidla moštárny. Mám prostě slabost pro Steinbecka. A třetí z nich je Válka s mloky, která mi přijde v poslední době stále aktuálnější. :) Ostatně ono když se podíváte do databáze knih na https://www.cbdb­.cz/knihy tak zjistíte, že tyhle tři tituly se líbí snad každému. :)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby