zjentek

Jak vést trvale udržitelný život?

Návrhy? Rady? Náměty?

Nejlepší odpověď
marci1

Trvale udržitelný způsob života dokážeme tím, že budeme udržovat životní styl, kterým se budeme snažit omezit spotřebu přírodních zdrojů naší planety. Toho docílíme snížením své uhlíkové stopy. Jde zejména o vhodnou životosprávu, spotřebu energií, způsob dopravy, hospodaření s odpady a výběr vhodných výrobků. 🙂

Další odpovědi
jirka F

Nezadlužovat se pokud možno, uvědomit si že život není jen černá a bílá že je v mnoha barvách. Oženit se a hlavně nemít děti,

JežíšKristus

Trvale udržovat život nelze.. vstát z mrtvých dokáží pouze někteří z nás 😉

Lidé lijí ročně hektolitry chemie do polí, po roce 2100 budou pole bez života, nepoužitelný prach. To je dokázáno akademií věd. Máme mikroplasty a hormony ve vodě, způsobující neplodnost obou pohlaví. Lidé jsou určeni k záhubě, nehledě na snahu deseti procent populace, žít „udržitelně“.

Jedinou možností, jak udržet vědomí, je dosáhnout bodu singularity a nahrát vědomí do sítě. Kdo ale ví, kde budou androidi brát energii k provozu, až vyhasne Slunce.

Justin1

Myslím, že není možné se vyhnout všem změnám a žít pořád stejně, ale měli bychom žít tak, abychom za současnost neplatili budoucností, aby se nám nestalo, že si zničíme zdraví nebo že si platíme drahá auta, exotické zájezdy, zbytečné tetování, plastické operace, lety do vesmíru a podobně a stáří strávíme v bídě s nějakým nepatrným důchodem.

Smack

Mít vlastní studní, a vyhnout se konzervantů.

michalds

Z otázky není jasné, v jakém smyslu udržitelný. Pokud máš na mysli ekologické hledisko, pak souzním s marci. Pokud myslíš po finanční stránce, tak nežít na dluh. Řídit se heslem: více vydělám než spotřebuji.

elkon

Normálně, podobnými otázkami se vůbec nezabývám. A jsem v pohodě.

Darcy

pravidelne dýchať, jíst a spát. 🤔😎

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

To elklon: Já vím.

elkon

Nedělej ze všeho vědu a budeš v pohodě. Zabýváš se hloupostmi.

zjentek

Ne, nepochopils. Já vím, že seš takovej, jako ta tvá odpověď.

To by mě nebavilo.