Tizh19

Máte nějakou oblíbenou knihu, který jste četli několikrát a ještě několikrát číst budete?

Nejlepší odpověď
anonym

Lovci mamutů od E. Štorcha

Další odpovědi
anonym

Jistě – čtu jen dobré knihy a k dobré knize se člověk vrací rád…
😉

Kreama

Harry Potter :)

kapka

Loď mrtvých – B.Traven

A samostatná kapitola je, když se člověk vrací ke svým oblíbeným dětským knížkám a čte je svým dětem. V dětství se mu ta knížka líbí a v dospělosti pak zjistí proč. Teď čteme Rychlonohý Džar. :)

Mowlo, hoďte sem tedy nějakou oblíbenou knihu. :)

Emefej

Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana čtu pořád dokola už 20 let.

www

Jistě, jedná se ale spíše o studium především různých atlasů (rostliny, živočichové), kde stále zjišťuji, že ještě nic vlastně nevím 😁
Doplňuji:
Na oddych pak Lovecké povídky (M.Prišvin) a Jaromír Tomeček (vše)

Drap

Mám takových knih několik . Vítězství ale zřejmě mají Dva divoši od E.T.Setona. Četl jsem ji snad desetkrát a mnohokrát do ní nahlížel. Dokonce jsem ji jeden čas měl 4× v různých vydáních. I moje děti dostali tuto knihu do život.

Irisa

Terry Pratchett – Národ :)

Sammy

Forrest Gump)

Andrílek

Ahoj,
já mám spoustu knih, ale teď čtu O Bílé Karolíně a Černé Karolíně.
Andrílek

eRko007

Ahioj :) Mám hodně knížek a pár rozečtených a mezi ně patří třeba Jack London tulak po hvezdach nebo oblibenejsi knizka od Andrew Collinse a Chrise Ogilvie Heralda Tutanchamon zamlcena pravda o biblickem exodu :) Zajímavá knížka pro příznivce historie :)

Lamalam

Kydž jsem byla malá, četla jsem pořád dokola Robinsona a Lovce mamutů. Teď je to Svět podle Garpa a Jak jsem vyhrál válku.

lota

Exupery – Citadela, taková moje bible.

Vikki.vivi

Moje dcera má moc ráda obrázkové knížky. Neteř měla narozeniny, tak jsme ji jednu knížku taky vybraly.Má moc ráda koně, tak jsme vybraly Amy a její hříbátko https://www.e­llamax.cz/amy-a-jeji-hribatko-pribehy-pro-nejmensi/ a myslím, že jsme se trefily, protože sestra říkala, že z knížky je nadšená.

Danča84

Kuchařky, ráda v nich listuju i jen tak, pro inspiraci. Pořád je tam co objevovat a při vhodných příležitostech zkoušet:-)
Jinak beletrii nečtu, manžel říká že podněcuje fantazii, ale mě vždycky (když jsem ještě četla) neskutečně rozhodilo, když jsem pak viděla něco zfilmované a bylo to úplně jinak než jsem si to představovala. Takže poslední kapkou byl pro mě Hobit vs. za pár let poté zhlédnutý Pán prstenů… Od té doby už jen ty kuchařky, příručky, atlasy a podobné…

arygnoc

Stopařův průvodce po galaxii
Press Enter
Švejk
Parfém
telefónny zoznam
Biblia (ale nie som ani člen cirkvi, ani veriaci)
Rychlé šípy
Danka a Janka (vnukovi)
Bolo to roku 41042 (z roku 1961)
Americká tragédia
verneovky (všetky)
Hlava XX
Údolie bábik

a mnoho mnoho iných.

;)

Danča84

Ten telefonní seznam mě pobavil, dávám palec:-DDD