otaznik007

Jak zdravit nadřazené osoby na dálku?

Když zdravíme kamarády, kteří jsou od nás vzdáleni, zamáváme jim. Ale co když chceme na dálku pozdravit například paní učitelku? Přece jí nezamáváme, nebo snad ano?
Doplňuji:
Hmm, to jo, ale když je od nás vzdálena tak, že bychom na ni museli křičet?

Nejlepší odpověď
anonym

Úklonem hlavy. Na dálku to úplně stačí.

Další odpovědi
yukí

no učitelce bych řekla dobrý den paní učitelko,nechtěla byste tam a tam a co ste dělala?atd…

mosoj

Tak na ni nekřič a pokud se vaše pohledy setkají pokyň hlavou. Pokud o sobě vědět nebudete jdi svou cestou.
Doplňuji:
Nebo jako na vojně. Postavit se do pozoru, ruce připažit k tělu a nadřízeného sledovat pohledem a otáčením hlavy.

Michal Kole

Odborník na etiketu nejsem, nějaké mávání je moc nápadné, ale zdvihnout ruku jako když se ve škole hlásíš je dobrý kompromis.

venkovan

Zvednutou paží nad hlavu se zaťatou pěstí. Lze i doplnit vztyčeným nějakým prstem a podobně.

Lukasy

Nejjednodušši je nezdravit a nebo pokud je to pocestě tak až dojdeš k te dotyčne osobě.