Baja

Jak zakrýt akné pudrem?

Ahojky zajímalo by mně jestli by šlo nějak zakrýt akné pudrem či nečím podobným, ale tak aby to nebylo moc vidět…děkuji

Nejlepší odpověď
Lencis

Samotný pudr nepomůže. Záleží na tom jestli se avíme o jednom pupínku nebo plošném problému. Pokud se jedná o jeden pupínek pak je jednoduchá pomoc…

  • pleť očistíme tonikem
  • naneseme vhodný krém
  • naneseme make-up dle typu pleti
  • na postižené místo použijeme korekční tyčinku o tón světlejší než makeup
  • opět jemně přetřeme make-upem
  • a až nakonec fixujeme pudrem

Vše dáváme v malém množství ne žádné nánosy… ale méně a rovnoměrně vpravit do kůže poklepy 😉

Pokud je problém většího rázu zašla bych ke kosmetičce pro radu 😉

Další odpovědi
ReHu

Ahoj, akné pudrem určitě nezakryješ, to se jen více zviditelní to, co bys chtěla zakrýt. Nesouhlasím s Lencis. Základní péče o pleť má 3 kroky. Čištění, tonizace a výživa a hydratece. V případě akné je potřeba pleť hlavně čistit, více než je běžná péče a ta je ráno a večer. Po denním krému je dobré lehce nanést dopbrá make-up, podle typu pleti, některé jsou adaptabilní, jiné pro mastnou pleť a další hodně krycí. Měl by mít i UV faktor. Já jsem teď začala používat jeden nový s UVa,B 18. Myslím, že ta druhá vrstva make-upu není optimální. S použitím korektoru souhlasím, ale tón by měl odpovídat barvě pleti, většina se jich nanáší pod make-up,po den.krému. Je důležité zvolit kvalitní kosmetiku, ty levné většinou nemají patřičné testy a nemusí být nekomedonní.Ty kvalitní mají i testy alergologické apod. Co se týče Wichy, je to velký byznys. Někomu vyhovuje, ale při dlouhodobém používání ☹. Pudr na závěr je také OK.

Sandy

Ať už zvolíš jakýkoliv výrobek, dej pozor, aby byl pro mastící se pleť. Zkus třeba Dermacol, ten má speciální řadu na mladou aknózní pleť. Mimo jiné-pudr slouží pouze k zafixování, takže před ním by jsi měla používat, jak už bylo zmíněno, make-up a korektor. Záleží také, jak akné vypadá. Jestli sis pupínky rozrejpala do krve, tak dej na různé make-upy velký pozor, ony ty pupínky vypadají potom jako plesnivé(vlastní zkušenost, bohužel=D). Každopádně si zkus zajít ke kožnímu lékaři(vykašli se na kosmetičky i na obvodní doktory). Pravděpodobně Ti předepíše recept, já jsem si takhle vysloužila „kouzelnou vodičku“, která mě měsíčně stojí jen třicet korun, což mi na tom přijde úplně skvělý, ale hlavně-POMÁHÁ. Tak tedy hodně štěstí a měj se;-).

Pája

pudrem to stopro nezakryješ. já jsem si koupila make-up který je to od miss sporty a je cenově dostupný. vetšinou najdeš make-up za 200kč a to taková malá tyčka. tohle má 30ml a je to prostě super. zkus ho používá hi o emma roberts 🙂

Zdroj: http://www.co­ty.cz/dekorativ­ni-kosmetika/miss-sporty-make-up-so-matte-perfect-stay-30-ml

Žížalka

Ahojky, měla jsem a mám stejný problém, pomohla mě známá značka vichy, make up, je toho víc druhů, ale je to na aknozní a mastnou pleť …je dražší, ale stačí trochu a vše zakreje bez toho, aby jsi vypadala jak maska, a přitom léčí. trpím tím od mých 15 a je mi 32. Takže jsem vyzkoušela kde co, a tohle mi nejlépe pomohlo. Na internetu se to dá sehnat i za lepší cenu.

Michálek1245

Spíš se zaměřte na to, co dělat s tím, abyste to akné neměla nebo neměl. :) Mě na to v pubertě hodně pomáhala čistící pěna na obličej od https://petra­souckova.cz/ka­tegorie/pece-o-plet/odliceni-cisteni/cistici-pena-na-oblicej/ Dokonce ji mám doma ještě teď, protože co si budeme povídat, občas se nějaký ten pupínek objeví. Ale tak je potřeba se z toho nehroutit a nějak to řešit. :)

bubukaa

skus slupovací masku a zbav se akné uplně pokud nepomůže nahřej se nad horkou vodou a skus akné vymáčknou prstýnkem