Avatar uživatele
DeLanne

Co na mastící se plet?

Zajímavá 0 před 4220 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
BenaDrky

Nepříjemné problémy spojené s rychle se mastícími vlasy trápí v současnosti asi třetinu ženské i mužské populace. Poprvé se obvykle začínají objevovat v období dospívání, kdy se výrazně zvyšuje činnost mazových žlázek. Není to však pravidlo, protože vlasy se nám mohou začít intenzivně mastit klidně až v období dospělosti a tyto problémy pak mohou přetrvávat po celý další život.
Rychle se mastící vlasy bývají často velmi jemné, řídké a bez objemu. Typický je také jejich nadměrný lesk a nesnadná úprava. Vzhledem k tomu, že je zatěžkává tenká vrstvička tuku, kterou jsou na rozdíl od suchých vlasů obaleny, slepují se do pramínků a rychle plihnou. Tento tuk je v menší míře potřebný pro každý zdravý vlas, avšak v případě rychle se mastících vlasů se jedná o jeho nadprodukci, která může být způsobena dědičností, narušením hormonální rovnováhy, poruchou ochranného pláště pokožky hlavy, ale také nesprávnou skladbou potravy, dlouhodobým stresem a špatnými klimatickými podmínkami.
Správná péče o rychle se mastící vlasy není nijak náročná a zvládnout ji proto může úplně každý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Natty*

Zlatá rada: Každý den pořádně odlíčit nejen oči, ale i celou tvář. Nejlepší jsou pleťové vodičky s výtažkem z rostlin (růže,heřmánek, aloe,..). Takto pleť čisti každý večer, ale ještě lépe každé ráno. Potom natři pokožku zmatňujícím krémem.
Domácí masky: Kup si červený grapefruit, rozkroj ho nebo vymačkej šťávu a buď si dužinou masíruj obličej nebo si šťávou obličej vyčisti. NEBO Smíchej lžičku medu, nastrouhané jablko, půl lžičky mleté skořice a lžičku ovesných vloček. Kašičku nanes na obličej a nech 15–20 minut působit. To by mělo pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bobasika

Já teda moc těm babským radám nevěřím a sázím spíš na kvalitnější kosmetiku, osobně používám od SynCar(sice na suchou pleť, alemají i řadu na mastnou) a naprosto mi vyhovuje. Co se týče peněz, tak bych řekla tak zlatá střední cesta, záleží samozřejmě kde nakupuju, ale většinou na webu a-cosmetics, vyjde to levněji než u mé kosmetičky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
XenieRo

Hele a co si koupit kolagen? Já ho třeba na problematickou pleť beru a zabírá krásně. Beru teda tento https://www.co­llalloc.com/cs, čili mohu ten mohu doporučit. Účinky má vynikající.

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Tak tenhle kolagen já osobně úplně miluju! Má naprosto skvělý účinky. Mám po něm lepší vlasy, nehty a i pleť. Konečně. Zkusila jsem toho fakt hodně a až tento mi krásně zabral.

před 1905 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl