DeLanne

Co na mastící se plet?

Odpovědi
BenaDrky

Nepříjemné problémy spojené s rychle se mastícími vlasy trápí v současnosti asi třetinu ženské i mužské populace. Poprvé se obvykle začínají objevovat v období dospívání, kdy se výrazně zvyšuje činnost mazových žlázek. Není to však pravidlo, protože vlasy se nám mohou začít intenzivně mastit klidně až v období dospělosti a tyto problémy pak mohou přetrvávat po celý další život.
Rychle se mastící vlasy bývají často velmi jemné, řídké a bez objemu. Typický je také jejich nadměrný lesk a nesnadná úprava. Vzhledem k tomu, že je zatěžkává tenká vrstvička tuku, kterou jsou na rozdíl od suchých vlasů obaleny, slepují se do pramínků a rychle plihnou. Tento tuk je v menší míře potřebný pro každý zdravý vlas, avšak v případě rychle se mastících vlasů se jedná o jeho nadprodukci, která může být způsobena dědičností, narušením hormonální rovnováhy, poruchou ochranného pláště pokožky hlavy, ale také nesprávnou skladbou potravy, dlouhodobým stresem a špatnými klimatickými podmínkami.
Správná péče o rychle se mastící vlasy není nijak náročná a zvládnout ji proto může úplně každý.

Natty*

Zlatá rada: Každý den pořádně odlíčit nejen oči, ale i celou tvář. Nejlepší jsou pleťové vodičky s výtažkem z rostlin (růže,heřmánek, aloe,..). Takto pleť čisti každý večer, ale ještě lépe každé ráno. Potom natři pokožku zmatňujícím krémem.
Domácí masky: Kup si červený grapefruit, rozkroj ho nebo vymačkej šťávu a buď si dužinou masíruj obličej nebo si šťávou obličej vyčisti. NEBO Smíchej lžičku medu, nastrouhané jablko, půl lžičky mleté skořice a lžičku ovesných vloček. Kašičku nanes na obličej a nech 15–20 minut působit. To by mělo pomoci.

bobasika

Já teda moc těm babským radám nevěřím a sázím spíš na kvalitnější kosmetiku, osobně používám od SynCar(sice na suchou pleť, alemají i řadu na mastnou) a naprosto mi vyhovuje. Co se týče peněz, tak bych řekla tak zlatá střední cesta, záleží samozřejmě kde nakupuju, ale většinou na webu a-cosmetics, vyjde to levněji než u mé kosmetičky.

XenieRo

Hele a co si koupit kolagen? Já ho třeba na problematickou pleť beru a zabírá krásně. Beru teda tento https://www.co­llalloc.com/cs, čili mohu ten mohu doporučit. Účinky má vynikající.

Pajka.111

Tak tenhle kolagen já osobně úplně miluju! Má naprosto skvělý účinky. Mám po něm lepší vlasy, nehty a i pleť. Konečně. Zkusila jsem toho fakt hodně a až tento mi krásně zabral.