bafi77

Jak zaheslovat pocitac, abych ho mohl pouzit jen ja?

Jak zaheslovat pocitac abych ho mohl pouzit jen ja?

Nejlepší odpověď
kazisvět

hesla pro přístup k počítači se dají použít na více úrovních. Můžete zaheslovat data na harddisku, profil ve Windows nebo BIOS, tj. program, který běží při startu počítače.

Pro váš účel je pravděpodobně nejlepší zaheslovat profil ve Windows. Postupujte takto:
Start – Ovládací panely – Uživatelské účty – Vytvořit heslo.

Postup pro zaheslování BIOSu:
Při startu se objeví hláška typu „Hit the <DEL> key to enter the BIOS setup program“ a vy požadované tlačítko stiskněte. Nejčastěji je přístup do nastavení BIOSu přes některé z tlačítek DEL, F1, F2 nebo F10. Pak zvolte volbu SECURITY a SET USER PASSWORD. Nezapomeňte při ukončení nastavení BIOSu vše uložit.

Další odpovědi
velikypavel

ano zaheslovat bios je dobrá věc
ale je taky potřeba dbát na zabezpečení skříně počítače jakmile se počítač otevře lze bios resetovat takže počítač dát do ke stavbě připevněné zamykatelné bedny s patřičným odvětráváním a nepřipojovat k internetu a místnost s počítačem zamykat a do okem mříže a ani tak není stoprocentní záruka soubory šifrovat a šifrovací klíč mít mino počítač a do počítače umístit zařízení pro dálkově řízenou likvidaci dat v případě napadení oběktu víc udělat nelze

led

heslo sa dá prelomiť. Použi interný alebo externý snímač odtlačku prstu. Výhoda je v tom, ak ho nemáš pripojený, počitač je zablokovaný