Razhel

Počítače.....

Dobrý den,chtlěa bych se zeptat : Když vám někdo vlezl do počítače,sleduje vás,ví vaše hesla,co píšete atd. Jak ho mám z toho počítače zase dostat. Moc děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Počítač reinstaluj. A pouštěj k němu jen důvěryhodné osoby.
A – samozřejmě – vol hesla taková, aby byla velmi malá šance je uhodnou a nebo prolomit hrubou silou…
😉

Další odpovědi
anonym

Vypráskej ho bičem.
Používej firewall, antivir a neztahuj z pochybných zdrojů. I cracklé programy, mohou tam být zadní dvířka ke vstupu do PC, Neotvírej maily a přílohy, které ti zašle neznámá osoba.
Počkej si na další, někteří pak budou chtít zaslat výpis z hijackthis a poradí přesně.

Hamon

Podej trestni oznameni. Az ti to policie dovoli, zmen hesla (na mail, ICQ/Skype… Facebook…) a reinstaluj pocitac.
Doplňuji:
Jestlize byl pocitac kompromitovany, je na antiviry a spol. pozde. Utocnik muze modifikovat jadro takovym zpusobem, ze ani antivir, antimalware a ani hijackthis nic nepozna. Jedina spravna reakce je cista instalace.

petra15

Zacina se tim, ze se do Internetu nedavaji fotografie…a tak je to se vsim dalsim…

Questman

V první řadě si nech projet PC online antivirem – http://www.eset­.com/cz/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/

Doplňuji:
Jste všici na hlavu? :DD
Jestli má v PC spyware a keylogger, tak jí žádná změna hesla nebo restart nepomůže.
Pomůže jedině proskenování antivirem a odstranění napadených souborů/umístění do karantény nebo reinstal OS, připadně restart BIOSu.

eRko007

Změň si hesla ! :) a zruš emaily a založ nový

postcd

viz Mowla, a nebo bez reinstalace nainstalovat si antivirus Avast.cz, projet celý počítač, dále si nainstalovat Spybot a také projet PC: http://www.ol­dapps.com/spy­bot.php?old_spy­bot=10?downlo­ad
Dále vlést do Ovládacích panelů a odebrat podezřelé programy. Dále si změnit hesla na něco neuhádnutelného a zapamatovatelného. heslo i u emailu

hippeace

Jen malá vítka k uivateli Hamon – nejdřív přeinstaluj systém a pak změň hesla pokud máš v pc jakoukoliv potvoru tak si ty hesla uloží a následnej reinstall ti nepomůže

Hamon

Mimochodem, hesla je samozrejme nutne zmenit ze zabezpeceneho pocitace :)