Jakubcz

Jak využít elektromotor z pračky?

Dobrý den,mám elektromotor na 230V z pračky wirlpool a chtěl bych se zeptat, jak ho využít. Viděl jsem z něj vyrobenou frézu a sekačku,ale tyto stroje mám.

Děkuju za rady

Odpovědi
Roman71

No, otázkou je, o jaký typ motoru se jedná. Například motory typu „direct drive“ potřebují ke svému fungování elektronický regulátor otáček. Starší typy motorů z automatických praček běží po připojení přímo k síťovému napětí 230V~

Pokud se jedná o starší typ motoru, máte možnost ho použít například na sekačku :)

Dochy

Co třeba dát ho do pračky Whirlpool? 😉

yuko

Taky nám soused vyrobil sekačku na trávu z elektromotoru pračky. Píše se ještě o brusce a grilu.

Dochy

yuko:
Ten gril by byl trochu „overkill“ 😉
na gril se používají o hodně menší motůrky s vhodnou převodovkou (Chceme sele upéct, ne vyždímat 😉