micosek

Potřebuju vyvést ven elektřinu, ze tření. Nevíte jak?

Potřebuju vyvést ven elektřinu, ze tření. Nevíte jak ?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Nevím, ale vím jistě že tady řádí mazač.

Další odpovědi
rigormortis

Motor z pračky, za něj připojit diodový můstek (např. W06M), za to usměrňovač na 12V (musíš si změřit výstupní napětí…pokud bude mezi 110 a 230V tak tam dej spínaný zdroj…prostě skoro každý zdroj na 230V co dává 12V- můžeš použít i zdroj ze zářivkové žárovky, ale musí se před tím upravit), pak jen elektroniku měniče na 230V (http://danyk.cz/me­nic230.html).
Doplňuji:
A mezi zdroj na 12V a měnič z 12V na 230V dej raději kondenzátor, aby to filtrovalo výkyvy…http://ww­w.tme.eu/cz/de­tails/ce-4700_25pht/elek­trolyticke-kondenzatory-tht-105c/#
jen pozor na polaritu…aby ti to nebouchlo.

Mc Merkurion

ad Nazdar Bazar
taky koukám,raději nic nepsat…

kablik

tření znám, ale elektrické.........

rigormortis

On se v předešlé otázce zeptal jak pomocí motoru získám…ale byla smazána.