Pokročilý

Jak vnímáte Halloween?

Vnímáte to jako nějakou americkou blbost nebo jako právoplatný svátek? Jaký je váš názor?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Takový svátek se mně netýká, nepatří do naší kulrury. Máme dost svých pěkných svátků a tradic.

Další odpovědi:

Zlatý

Tento svátek nevnímám, slavím památku zesnulých. Vzpomínám na ně nejen v tento čas. Zapálím svíčku, v anglosaských zemích dávají svíčku do vydlabané dýně. a spojují s tím i další rituály.

"Sice oba svátky mají kořeny v keltských zvycích z doby, kdy lidé neuměli měřit čas, neznali kalendář a rytmus jejich životů udávalo postavení slunce a luny. Neměli čtyři roční období, ale jen dvě. Světlou, kdy seli, a tmavou, kdy sklízeli.

Katolická církev však o pohanské zvyky neměla zájem a v šestém století zavedl papež Bonifác IV. pro období Samhainu svátek Všech svatých.:

http://www.novinky.cz/…

Otázek na toto téma je v archivu několik.

Zlatý

Halloween není "americkou blbostí", ale (kdyžtak) anglosaskou "blbostí" - kořeny tohoto svátku jsou v Irsku (z dob, kdy Kolumbus Ameriku ještě ani zdaleka neobjevil), kde vznikl ´zkřížením´ svátku Všech svatých a keltských tradic...
:-DDD

Zlatý

To jde mimo mne!

Nepatří sem,nemám rád hallowen.

Bronzový

definujte ,,právoplatný svátek"

sviatok je len slávenie národa, len slávenie osobností, len slávenie náboženstva, len slávenie kultúry?

ochrana pred duchmi a strašidlami bola pre pohanských predkov úplne normálna.........len každé etnikum na to išlo inak a to keltské na to išlo tak atraktívne, že sa to zachovalo doteraz

zvyk musí byť príťažlivý, aby vydržal tisíce rokov, a halloween je sranda......

Pokročilý

Miluju ho :) Vždycky si udělám nějaký šílený makeup (zombie, kostra...) a vyrazím s kámoškama na halloweenskou párty. Oproti tomu dušičky mi přijdou naprosto nesmyslný.

Zlatý

Ignoruji to, nic pro mě neznamená.

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

an., jak se slavi pamatka zesnulych ? :)
me to slovo " slavit " ted prislo strasne k smichu ..jako ze slavim, ze mi nekdo umrel
:)
-iv-

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.