manon

Jak vnímáte rozdělení Československa?

Doplňuji:
bolak: Amíci jsou ignoranti :) Ještě o něco větší než ostatní velké národy, mající tolik vlastních starostí, že vnímat, co se děje ve světě, je asi nad jejich možnosti :) Nelze jim to ani snad mít za zlé :)

Nejlepší odpověď
anonym

Dobré řešení pro obě strany

Masaryk možná udělal jedinou politickou chybu právě připojením Slovenska a Podkarpatské Rusi,byla to chudá země a Česká republika patřila mezi nejrozvinutější země Evropy.Po komunistickém puči a později hlavně za Bilaka,Husáka a jiných jsme jim vybudovali a profinancovali průmysl,postavili silnice atd.atd.a stále jsme byli jen Čehůni.Však kluci,kteří rukovali na Slovensko by mohli vyprávět ! Chtěli se trhnout,tak ať se maj jak dovedou.,nikdo je nevyháněl…:D

Další odpovědi
bolak

JIná odpověď

konečně jsme jich zbavili!!!

:)) né, tenkrát mě to mrzelo, musel sem se vožrat, abych utišil tu bolest a ten stesk…
ale když to tak sumíruju, s odstupem času…hymna je kratší, ciganu ubylo a navíc teď umím i cizí jazyk…takže, není to zas tak úplně na pendrek

navíc, tudle sem viděl nějakou anketu s američama z roku 2011 a pro většinu z nich to byla strašná novinka, když se dozvěděli že československo už neexistuje, některý z nich byly uplně vyděšený, prej: „jesus christ, what happened?“ , ale my měli na zemáku taky atlas světa z roku 1964, takže se není čemu divit …

Doplňuji:
tady máš ještě něco ke svačině:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-jste-spokojeni-z-rozdelenim-ceskoslovenska
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spatne-a-nebo-dobre-ze-se-ceskoslovensko-rozdelilo
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chteli-byste-znovu-ceskoslovensko-2
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chteli-byste-znovu-ceskoslovensko
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-muze-za-oddeleni-ceskoslovenska

anonym

JIná odpověď

Doplňuji:
Již rozdělení Československa nevnímám, ale pořád říkám, že k nám Slovensko patří a nepovažuji ho za cizí zemi. Pamatuji si jak jsem si ze začátku pořád nemohla zvyknout na něco nové a ve škole jakbysmet.

anonym

JIná odpověď

Jednoznačně jako o politický tah, při němž je samozřejmé, že pro dva státy je zapotřebí větší množství politiků, tím pádem větší množství pohodlných křesílek, kam se dá za příznivých podmínek usednout. No a ty podmínky se rozdělením přece vytvořily.
Nemohu to hodnotit jako chybu. Hlasy pro rozdělení se ozývaly tu z jedné (hlavně té východní), tu z druhé části země. Jen se naskýtá otázka z jak vysokého místa se ozývaly. Obyvatelé mimo politiku s tím většinou moc problémy neměli. Dodnes netuším, jestli to pomohlo Slovákům. Jestli jsme si v něčem polepšili my, to se mi také nezdá. Na Slovensku se vybudoval nový moderní průmysl, budovaly se nové silnice, nové podniky, vodní díla atd.
Po roztržení republiky toto vše zůstalo za hranicemi.
Za hrátky považovat takové jednání nedokážu.
Politické hrátky už léta zkouší naše politické scéna se svými voliči. Kupodivu jí to docela vychází. Zatím politikům nikdo nedokázal jejich nerozumné hospodaření zarazit.
O každých volbách si kladu stejnou otázku: Dodrží vítěz předvolební sliby? Co myslíš, že se pokaždé během krátké doby ukáže? Politici mají sklerózu, že je otázka, jak ještě dokážou trefit do parlamentu.

quentos

Dobré řešení pro obě strany

Slováci se i poté, co jsme je vytáhli ze s*aček, na nás dívali furt spatra a v jednom kuse pomlouvali, tak ať se v tom máchaj sami…

led

Politické hrátky

Tak ako na území Českej republiky ani na území Slovenskej republiky neprešlo referendum o rozdelení republiky. Preto nikto, opakujem nikto, nemá právo hovoriť: Slováci, alebo Česi to chceli. Chceli to ľudia, ktorí mali vplyv na vtedajšiu politiku a ekonomiku Československa, či už občania Československej republiky, alebo cudzí štátni príslušníci. Rozhodnutie padlo pri hlasovaní o zmene Ústavy. to znamená rozhodlo o tom pár mocichtivých ľudí. Občania do toho nemali čo hovoriť.
Doplňuji:
Z odpovedí vidím, že médiá i politici oboch národov urobili „dobrú“ prácu presne v hesle „Rozdel a panuj“ a to bol cieľ rozdelenia a zániku Československa.
Jednotné Československo bolo pre niektorých príliš silné.
Skúste si trochu preštudovať dejiny oboch národov.

Nykki

Byla to chyba, je to škoda

anonym

JIná odpověď

Obsáhlá odpověď od led (i ode mne), je už vložena v posledním odkazu od bolaka, odpovědi ostatních jsou v dalších odkazech.
Byť bychom odpovídali na totéž třeba i po páté, těžko bychom napsali něco jiného, navíc tam jsou věcné odkazy, jež nemá smysl hledat znovu a dokola.
Spíše bych řekl, že to vyhmátla Bohemica v diskuzi.

huxa

JIná odpověď

alenad

JIná odpověď

Doplňuji:
Slováci , jak všichni víme jsou velcí nacionalisté , nemají rádi madary a většina neměla ráda čehůny , jak nám říkají . Věčně nebyli spokojeni z pragocentrismem , a vládě , nezbylo nic jiného , než se od nich zatlačit do kouta . To , že v jednom kuse jede na TV český program a snaží se mluvit česky to už je věc jiná .
Samozřejmě , že je mi rozdělení trošku líto .

Funna

Politické hrátky

Na jednu stranu je mi líto, že mám teď do zahraničí co by kamenem dohodil…ale na druhou stranu, oni jsou ti slováci svojí mentalitou úplně jiný národ…a stejně jsme teď všichni v EU (i když kdo ví jak dlouho), tak je to skoro jedno…

baghira

Dobré řešení pro obě strany

Emocionálně negativně, ale racionálně pozitivně.

manon

bolak: Uuu :)) To bude dlouhá svačina :)

manon

Dík. To nevadí, že zase vypadám jako blbec, co tady opisuje – nehlásilo to podobnou otázku a víc práce si já nedám :)

bolak

nic si z toho nedělej, nevypadáš :) koukám že ty věčný připomínky Dr.Axla už začínaj působit.. s každou jeho další zhoubnou poznámkou pod čarou má člověk víc a víc pocit, že dělá něco špatně, že porušuje pravidla, že je buď línej nebo úplně pitomej.. a to má bejt zřejmě hlavní účel toho, proč to pořád dělá…halt když někdo nemá na to stát se lepším člověkem, musí udělat z ostatních ty horší…

(navíc podle těch tvejch odpovědí na mý kvízy budeš patřit mezi jednu z nejchytřejších zdejších máň) ;)

manon

Já Ti dám máňu, holomku ! :)))

led

Táto otázka v malej obmene tu už zaznela, boli tam zaujímavé odpovede. Svoj názor som povedala tam.

manon

Dík za upozornění, když přidáš odkaz, budu vděčná.

led

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-muze-za-oddeleni-ceskoslovenska#dis­cussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-jste-spokojeni-z-rozdelenim-ceskoslovenska

anonym

manon,už se těším až se zeptát na nějakou jedinečnou, originální nebo dokonce neanketní či nechatovací otázku.Potenciál by tady jistě byl !

manon

Problém je v tom, že můj potenciál je takový, že se vlastně na nic než na názory tady ptát nepotřebuji :)

manon

A jedno se mi už v životě určitě nepodaří – sklouznout do intelektuálního snobizmu – a jsem za to ráda :)

anonym

Je znát,že kloužeš v něčem jiném…:D