helcaify1

Jak správně barvit vlasy?

Jsem blondýnka a snažila jsem se si obarvit hlavu na hnědo. Barva mi vždy krásně chytla ale pouze jen na pár dní. Nevíte proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
Pájo

Bude to tím, že asi používáte k barvení vlasů pouze přeliv nebo barvicí šampóny, příp. pěny. Přeliv patří k velmi šetrným metodám barvení vlasů a vlasy jsou po něm o mnoho lesklejší. Lze jím pouze částečně ztmavit přirozenou barvu nebo navrátit ztracený lesk. Přeliv vlas pouze obarví na jeho povrchu. Protože šupinky na povrchu vlasu propouští častým mytím nanesené pigmenty, vlas opět ztrácí lesk a požadovanou barvu.
Ke ztmavení světlých vlasů musí být použita kvalitní barva na vlasy, která pronikne hlouběji do struktury vlasu a přebarví pigmentová zrna na požadovanou novou barvu. Jsou to tzv. barvy s trvalým účinkem a je dobré nechat si je aplikovat profesionálem… nebo se mýlím?

Další odpovědi
briketka10

já mám už šediny a stačí mi Palette color shampoo – čokoládový č.341 a zakryje mi je perfektně, mám na dva měsíce klid než mi zase rychle povyrostou, jestli nemáte šedivé vlasy, tak Vám doporučuji toto k vlasům je šetrnější než barva, barvu moc ráda nemám je v ní čpavek a v šamponu ne..

Damiana

Kvalitní, permanetní barva na vlasy by „držet“ měla. Nebo vyzkoušet um kadeřníka. 🙂

Michal Kole

Nadechnout a potopit hlavu do kýblu s barvou 😁