mily

Mastné vlasy

Když si neumyju každý večer vlasy,tak je mám ráno mastné. Ja jsem,ale četla,že čím častěji se vlasy myjí,tím jsou mastnější.Jak tedy na to,aby se nemastili a přitom se nemusely mýt každý den?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Doporučuji zajít do drogerie a poohlédnout se po dobrých přípravcích na mastné vlasy. V dnešní době je nespočet různých přípravků, takže určitě najdete ten, který Vám bude vyhovovat. Někdy je ale těžké se v tomto orientovat, protože u něčeho záleží na celkovém typu vlasů, zda jsou vlasy barvené apod, takže se poptejte prodavače / prodavačky. Oni určitě budou vědět a poradí Vám. Hodně štěstí 😉

Další odpovědi
ReHu

Že se vlasy nemají mý každý den je zastaralý názor.
Vlasy se myjí dle potřeby. Pokud se mastí více nebo se pracuje např.v prašném prostředí, je potřeba je mýt každý den.
Nyní jsou již šampony k vlasům šetrné a každodenní mytí nevadí. I má kadeřnice si myje vlasy každý den.
Znám i lidi, kteří si je myjí za 2–3 dnyx, nebo také za 14 dní.
Mám dobré zkušenosti se šampony Satinique. Některé jsou určené ke každodennímu použití.
Jádrové mýdlo či jar mají zcela jiný účel užití, k vlasům dost drsné, proto nedoporučuji. Mastnota vlas ochraňuje, u někoho více, u někoho méně.

PostApMan

Bude hloupé když vám odpovím ať si je nemejete každý den? Já si je omývám jednou za 2 max 3 dny. S mastnotou nemám problém.
Zkuste se v drogerii poptat po speciálním šamponu…

fira

Kdysi jsem četl něco podobného a tam odborník radil že pokud máte vlasy mastné nebo špinavé tak je třeba si je mít každý den a přirovnával to k tomu že když se člověk potí taky se častěji myje.

mosoj

Máte zvýšený výskyt lupů, svědí vás pokožka.
Mýt si hlavu každý den můžete, ale pouze zdravou pokožku. Mýt si hlavu každý den proto, aby jste neměla vlasy mastné je špatně a něco není v pořádku.
Zkuste změnit šampón. V té záplavě šamponů jsou i kšunty. Mně se například po určitých šampónech dělají bolesti na pokožce hlavy. Ze své zkušenosti doporučuji po umytí hlavy ARVIT.
Pokud to nepomůže, neostýchal bych se navštívit kožního lékaře. Je řada přípravků na bázi lihu které Vám namíchají v lékárně.

Již se tady o podobném problému mluvilo.
Viz. odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-lupu-3

pondělí

doporučím banskou radu,:
vaklepnout na hlavu celé vejce ,rozetřít a nechat nějaký čas ,
ale hlavně na mytí používejte jádrové mýdlo,bylo to takzvané mýdlo s jelenem,nevo­ní,ale odmastí
a ještě poslední používat nějaký čas na mytí jar,to není blbost,ale odskoušená věc,já na sobě,jak jsem ležel v nemocnici a nestačili mi měnit polštáře,a i jsem sestričkám voněl

Bunnik

Vlasy se hodně mastí při hormonálních změnách – během puberty, těhotenství, menstruace… A u některých lidí jen tak prostě víc. Taky jsem si v pubertě myla hlavu skoro každý den a neměla jsem radost. Samo se to zlepšilo, teď si myju jednou za 2 dny, čas od času za 3 dny. Je to velice individuální, někdo má zvýšenou tvorbu mazu, někdo sníženou… co je normální se snad ani moc určit nedá :) Ale obávám se, že kožní lékař s tím nic moc nevymyslí. Zkuste šampon z drogerie, jak všichni říkají. Je to tu asi nejlepší rada.

1049an

Ještě spíš doporučuji zajít k dermatologovi, který se v tom vyzná přece jen lépe než obyčejný prodavač. Stejně to obvykle nepomůže. Já měl stejný problém až do doby, kdy jsem si začal hlavu holit na setinku. A mám pokoj.

Bumbes

Na odmaštění mých dlouhých vlasů mi kdysi poradila známá kadeřnice trvalou ondulaci (bez natáček) – již druhý den po umytí byly totiž vždy zplihlé a mastné. Po této kadeřnické úpravě se vlasy přestaly mastit a jako vedlejší účinek se projevilo i to, že od té doby neznám, co je to mít lupy. Takže nyní tuto proceduru (bez natáček, pouze 30–45 min účinkování preparátu na vlasy a kůži) absolvuji přibližně jednou za 5 let a mám opravdu od nepříjemných lupů a mastných vlasů klid. Šampon používám Palmolive broskvový s kondicionerem.

Díky této proceduře mi stačí mýt si vlasy 1–2× týdně

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/jak-se-zbavit-lupu-3

Cizecek.M

Milva šampon taky používám. Jen dávám doporučení… ty šampony neobsahují silikon, tak se může jevit, že jsou vlasy po něm suché. Tak doporučuju koupit celou tu péči, ať jsou vlasy dokonalý.

KaraskovaAl

No a ty jsi ty jejich šampony začala používat na jaké problémy? A po jaké době ti ty jejich šampony pomohly? A je to trvalá pomoc?

KamilaN

Nejlepší jsou přípravky Milva s chininem, které jsou určeny i pro mastné vlasy. Doporučuji vyzkoušet, mám s tím jen dobré zkušenosti z celé rodiny. Mamka s tím měla asi největší problém, s mastícími se vlasy a koupila si Milvu šampón, ale nějaký jiný. Je potřeba kouknout na to, aby to byl originál, ty mají teď hologram na etiketě.

Derrynka

Vlasy se mi mastí dost. Je to tím, že mám hodně mastnou pokožku hlavy, no… bohužel. Ale taky vím, že se musím zbavit příčiny, pak zmizí důsledek, ty mastné vlasy. Koupila jsem si šampon milva a musím teda říct, že ten mi pomáhá hodně.