samicek333

Jak si mám přestat kousat nehty?

Je mi 14 let a mám velmi krátké nehty, pokaždé, když na nich zahlédnu ty světlé konce, které by se dali odstřihnout, musím je hned okousat. Nehty nosím krátké, dlouhé mi sou strašně nepříjemné, jednou jsem to zkusila a bylo to hrozný… Strašně mě láká je kousat, občas je okoušu dokonce i do masa, ale nevadí mi to…začnu s jiným nehtem. Vím, že to vypadá hrozně, ale prostě mi nejde přestat, řeknu si, že přestanu a za půl hodiny si je zničehonic začnu okusovat, ani nevím proč… Z jakého důvodu si je okusuji? A další dotaz: proč se mi na nich objevují bílé skvrny?

Nejlepší odpověď
Terryle

Na skoro stejnou otázku jsem odpovídala nedávno, tak to s dovolením jen zkopíruju. S dodatkem, že když Ti jsou nepříjemný dlouhý nehty, tak si je udržuj krátký. Třeba i jen dva milimetry – to ani není dlouhej nehet. Chápu, že dlouhý ti můžou být nepříjemný, je to prostě nezvyk. Zkus si je začít lakovat, klidně i bezbarvým lakem – kousat nehty s lakem vůbec není dobrý, hnusně to chutná ;o)

Mám tenhle boj za sebou (nebo spíš rozbojovanej, obávám se, že tohle je boj na celej život – stejně jako není vyléčenej alkoholik, jen abstinující).

Kolik Ti je? Zkus se domluvit s mamkou, že si nehty začneš lakovat – klidně nějakým nenápadným lakem. Za prvé budou hezčí a bude Ti líto si je okousat, za druhé ten lak je hnusnej. A moje zkušenost je, že jakmile jsou nehty delší, už mě to ke kousání nesvádí (a to jsem v tom „lítala“ od útlýho dětství nekonečný roky).
Další věc: nemáš kousáním nehty oslabené? netřepí se ti do vrstev, nemáš na nich bílé skvrny, nejsou měkký? pokud ano, jez hodně mléčných výrobků, zeleniny, nebo i nějaké doplňky s vápníkem – ať se nehty posílí. Pokud jsou měkký, ohýbaj se a třepí, budou se pořád lámat a to svádí ke kousání mnohem víc než nehty hezký a pevný.

A dej si třeba na klíče kleštičky na nehty, případně do peněženky pilníček a VŠUDE je s sebou nos. Jakmile si kousek nehtu zatrhneš, okamžitě ho ucvakni klíšťkama, žádný zuby! Jakmile si jednou hlodneš s myšlenkou „jen to zarovnám“, už nepřestaneš, dokud na nehtu ještě něco zbývá – vlastní zkušenost.
Takže s kuráží do toho, je to běh na dlouhou trať, ale určitě to jde zlepšit :o)

Další odpovědi
dědapetr

Tato otázka tady byla již několikrát položena.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Jak+si+m%C3%A1m+p%C5%­99estat+kousat+neh­ty%3F&sa=Vyhle­dat#952

rtepp

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-zlozvyk-ci-co

Žorža

Zkus si koupit lak na nehty, který je určený přímo proti kousání nehtů.Je hořký tak by ti to nemělo chutnat a nehty nebudeš kousat…mi to zabralo 🙂

3l

Mě pomáhá lakování nehtů…Je to pěkné hnusný když kousneš do nehtu a pocítíš tu chuť laku :)

Kotvič

Zahradní rukavice Přemka „Prkenný“ Podlahy

Zdroj: www.PredNaPodla­ze.cz