nikolenka25

Nechcu si kousat nehty.Ale nejde to.

Ahoj mám problém.Pořád si koušu nehty a nejde s tým přestat.Když si řeknu že si je nebudu kousat tak chvíly je nebudu a potomm jo.Nevým čím to je.Moje mamka má krásné nehty a pořád m říka a by jsem si je nekousala.Ale prostě to nejde.ani žádné prostředky na omezení okusování nehty nic nepomáhá.Poradíte mi prosíím?:)

Nejlepší odpověď
Berušinka

Já jsem to se svou vůlí dokázala v 17 letech – prostě jsem si řekla, že už toho bylo dost! Nikdy nepomohla izolepa, laky, prostě nic. Je to v mozku – jemu jsem promluvila do „duše“! =D

Další odpovědi
dědapetr

Kousání nehtů se sice většinou objevuje u dětí, můžeme je ale také pozorovat u dospělých. Kousání je vnějším výrazem vnitřního napětí a vnitřních agresí proti okolnímu světu.

Agresivní impulzy (vztek, zlost, hněv), zapříčiněné ať už skutečným nebo zdánlivým nespravedlivým chováním autoritativních osob (otec, matka, učitel, nadřízený nebo starší sourozenec), musí být potlačeny. Člověk by nejraději uhodil zpět, ale nedovolí si to.

Tato nahromaděná agresivní energie se tedy obrátí jako následek nevyřešeného konfliktu s okolím proti náhradnímu objektu, proti vlastním nehtům. Člověk symbolicky tupí své zbraně, protože nesmí ukázat „své drápky“ a protože si netroufá opravdu se bránit, dát průchod své nevrlosti a prosadit své potřeby. Ve skutečnosti mu chybí důvěra sama v sebe. Potřeboval by více prostoru, aby mohl rozvinout své síly bez pocitů viny nebo strachu z trestu. Měla by být posílena jistota a důvěra sama v sebe.
Pokud se člověk odhodlá vyjadřovat se přiměřeně, zmizí kousání si nehtů samo od sebe.
http://zdravi­.doktorka.cz/kou­sani-nehtu/

Bobmarley

Chce se mi brečet nad absencí jakékoliv vůle u dnešních lídí. Nad sebemenším problémem okamžitě rezignují „že to nejde“. A starejte se ostatní!

chudst

Samozrejme, ze to jde. Dokazali to jini, vcetne me. Proste se prinutte to nedelat.

Co zkusit zvykacky? Nebo proste kdyz si budete mit chut kousat nehty, poradne si dupnete na nohu. Verte mi, ze pak vas kousani prestane zajimat.

iceT

Pomůže jen pevná vůle a touha po hezkých nehtech.Nic víc,nic míň.Chce to jen chtít.
Taky jsem si kdysi kousala nehty a jednou,když jsem někde na někom viděla fakt krásné,dlouhé nehty,tak jsem je chtěla taky a donutila jsem se k tomu,abych si nehty nekousala.
Moje spolužačka na základce si taky nehty kousala a to až tak moc,že měla konce prstů jak bambulky,skoro jak vodník.Je to škaredé,když je holka celkem upravená a má nehezké ruce,bohužel.

olda12

jednoduchá rada,vem kleště a všechny nehty strhej a nebudeš mít co kousat,samozdřejmně i na noháchy,kdybys dostala chuť

rady74

Taky mám stejný problém a nevím co s tím.A to je mi už přes 30.Třeba to někdy zastavím.O vůli to bude jen trochu.asi budu nosit rukavice

Terryle

Tak já mám tenhle boj za sebou (nebo spíš rozbojovanej, obávám se, že tohle je boj na celej život – stejně jako není vyléčenej alkoholik, jen abstinující). Pro kritiky „slabé vůle“ – ono hryzání nehtů je závislost jako každá jiná. A pokud vznikne v dětství, je to děsnej problém, i když jinak pevnou vůli mít můžete… :o/

Kolik Ti je? Zkus se domluvit s mamkou, že si nehty začneš lakovat – klidně nějakým nenápadným lakem. Za prvé budou hezčí a bude Ti líto si je okousat, za druhé ten lak je hnusnej. A moje zkušenost je, že jakmile jsou nehty delší, už mě to ke kousání nesvádí (a to jsem v tom „lítala“ od útlýho dětství nekonečný roky).
Další věc: nemáš kousáním nehty oslabené? netřepí se ti do vrstev, nemáš na nich bílé skvrny, nejsou měkký? pokud ano, jez hodně mléčných výrobků, zeleniny, nebo i nějaké doplňky s vápníkem – ať se nehty posílí. Pokud jsou měkký, ohýbaj se a třepí, budou se pořád lámat a to svádí ke kousání mnohem víc než nehty hezký a pevný.

A dej si třeba na klíče kleštičky na nehty, případně do peněženky pilníček a VŠUDE je s sebou nos. Jakmile si kousek nehtu zatrhneš, okamžitě ho ucvakni klíšťkama, žádný zuby! Jakmile si jednou hlodneš s myšlenkou „jen to zarovnám“, už nepřestaneš, dokud na nehtu ještě něco zbývá – vlastní zkušenost.
Takže s kuráží do toho, je to běh na dlouhou trať, ale určitě to jde zlepšit :o)