Avatar uživatele
Ewíík

Je mi 12 a nevim jak si přestat kousat nehty ,ale ten hořkej lak mi nepomáhá co mám dělat?

nehty

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, Deli, Natee před 4686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Natee

Zkus je ostříhat, co nejvíc to půjde. Ať nění CO kousat ;) A nebo si zkus nejdřív přestat kousat ostatní prsty a kousej si třeba jenom jeden.. A pak přestaň i sním. Je to jako s cigaretami. Nejdřív to omezuj a pak přestaň úplně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Teď napíši něco,s čím nesouhlasím.Ve 100+1,asi před rokem,byl článek,kde se píše,že po 5 letém zkoumání a pokusech,došli v laboratořích,vím že v Anglii,ale už si nepamatuji kde,k závěru,že okusování nehtů je poškozuje méně,než stříhání.Důvod byl,že při kontaktu nehtoviny s kovem,dochází k rychlé ztrátě vitamínů,a ještě k nějaké chem. reakci,což nehty poškozuje víc,a lámou se.Tak nevím,kousat,nebo nekousat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

pokud je nemáš do masa/vím je to hroznej zlozvyk/

za 2–3 roky si je budeš chtít lakovat a okousaný nehty to přeci nejde …
donutí tě to přestat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Comanch

Taky jsem s tím měl problém. Neuměl jsem si totiž levou rukou ostříhat nůžkami pravou ruku, tak jsem nehty raději kousal. Pak jsem si koupil kleštičky na štípání nehtů a od té doby je to už v pohodě. Zkus to taky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Najít si senzačního kluka, kterýmu to bude vadit – láska je silná motivace :)
Okusování má většinou psychickou příčinu, takže další možnost je vhodná psychoterapie.
Další možnost je nechat to být, a doufat, že to odejde s pubertou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Je to hrozný zlozvik,ostříhej si nechty,jseš nervozní,já myslím že né,lak ti nepomůže žadny,děláš to když přemýšlíš,raděj si vem třeba tužku skus si sní hrát,zapomeneš na kousaní nechtu,přectav si že se ti bude někdo líbit chceš si před ním kousat nechty,já myslím že né,budé to dobré.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Taky jsem si kousala nehty a moje máma byla zoufalá. Pak jsem začala koukat po klucích a napadlo mne, co řeknou na moje okousané nehty. Chtěla jsem se líbit, tak jsem den ze dne přestala. Od té doby bych si neukousla ani zatržený nehet, pořád mám všude pilníčky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek