Nik92

Jak se zbavit bílých (tukových) pupínků pod očima?

Nejlepší odpověď
Damiana

Maličká podkožní kulička, která nejde vymáčknout, to je mílie. Jedná se o zrohovatělé zrnko rohoviny, které se tvoří v podkoží většinou okolo očí, ale i jinde na obličeji. Pozor, mílie nejsou akné, takže nezaměňovat.
Nejpravděpodobnější teorií o důvodu jejich tvorby je, že je máme geneticky předurčeny a nejčastěji si je přeneseme od svých rodičů. Projevy milií si ale naštěstí můžeme korigovat. Podle některých tvrzení mohou vzniku nových napomoci některé kosmetické krémy, které v sobě obsahují živočišnou vazelínu. Takže je dobré číst složení a nemazat si hutnými krémy silnou vrstvu pod očima – btw – tam stejně patří přípravky k tomu určené.
Také příliš sladkosti (a nadbytek sacharidů ve stravě celkově) zvyšuje jejich výskyt. Špatné „zavlažování“ – pokud málo piješ, tak si tím „své“ mílie jen zhoršuješ, respektive zvětšuje se jejich velikost a velké mílie pak jdou hůře vypreparovat ven.
Míliím se dá předcházet pravidelným peelingem, vhodná je i léčba retinolem – vitamín A. Ten se vyskytuje především v živočišných produktech, jako jsou například mléko, máslo a především rybí olej. Jako doplněk stravy se v případě léčby retinolem doporučuje užívat 3 krát denně jedna kapsle Omega 3 rybí olej forte.
Na vyvinuté mílie funguje jejich vyjmutí. Jedna se dá odstranit i doma. Jednoduše propíchneš kůži jehličkou a mílii pak vymáčkneš. Někdy je ale bulka dost hluboko. Dobré je si vždy před vymačkáváním mílií udělat silný odvar z heřmánku a nad jeho párou si pak 7 až 10 minut napařovat postižené místo. Pak takto rozpařená kůže půjde mnohem lépe propíchnout a i mílie mnohem lépe vyklouzne ven. Píchne se jakoby pod mílii a potom se přes otvor v kůži vymáčkne ven a místo se vydezinfikujte. Asi dva dny tam budeš mít malinkatý červený pupínek, který pak sám zmizí. Kolikrát stačí jen heřmánek s gelem a vodičkou, protože se otevřenou póry a nečistota jde tak sama pryč. Velké plus této napařovací metody je, že se pak nedělají červené skvrnky, tedy alespoň ne v takovém rozsahu.

V kosmetickém studiu ti ale dokážou pomoci lépe. Mílie odborně a pod lupu napíchnou, vymáčknou je a pak místo desinfikují. Vše probíhá naprosto sterilně a i hojení bývá rychlejší, než při domácím preparování milií. „Bělásci“ se tak často netvoří. Někdo sází i na trvalé odstranění pomocí laseru. Každopádně mílie patří do „ruky“ raději odborníkům „kovaným“ v oboru dermatologie, ale někdy je odstraňuje i očař.

Další odpovědi
Ella

zajděte za kosmetičkou, třeba vám pomůže… ale u očí… nevim nevim, tak je to nebezpečná zóna