Vítek:)

Jak bojovat s lupy?

Ahoj. 1× denně si myju vlasy, ale hrozně rychle se mi mastí. Já osobně jsem vypozoroval že se mi mastí vždy při spánku, takže si je musím umývat každé ráno. Taky mám problém s lupy. Nejsem si jistý jaký druh lupů to je, ale myslím že jsou to ty mastné. Nevíte jak bych je mohl účinně odstranit? Zkoušel jsem hledat na Googlu, ale každý píše, že mu na lupy pomohlo něco jiného, takže v tom mám teď celkem zmatek.

Nejlepší odpověď
Alesh

No, ono totiž někdy platí, že míň je víc. Prostě zkus si tu hlavu tak často nemýt. Zamlada jsem si ji myl jednou týdně a v pohodě mi to stačilo, teď tak 2×. Při aktivitě, kdy si hlavu zpotím, kolo apod. nebo nějak zase*u, tak si ji umyju, to je jasné. Samozřejmě se snažím používat kvalitní šampóny, jde přece jen o pokožku na hlavě, lupy se ti dělají, protože není v pohodě a s*át na ní každej den chemii ji určitě dobře nedělá. Zkus jít přirozenou přírodní cestou. A určitě není od věci krátký sestřih, aby ta pokožka na hlavě řádně luftovala. 🙂

Další odpovědi
zzzzz

Nejlepší je, zajít ke kožnímu, ten určí příčinu.

Takové ty šampony z reklamy jsou mnohdy vyhozené peníze:-(((

marci1

Již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20bo­jovat%20s%20lu­py

GM

Kup si v lékárně šampon proti lupům Nizoral – vynikající, bude stačit malé balení, je dost drahý.

Verona14

ahoj mě na lupy pomůže vetřít do kůže na hlavě olivový olej a pak to pořádně ale opravdu pořádně omýt šamponem a lupy tam pak asi tak týden nejsou ale jako vůbec nejsou. blbý je když to pak špatně umyješ tým šamponem že budou vlasy mastné takže kdyžtak pořádně umýt. ale věř mi že jestli máš krátké vlasy tak mýt je každý den, určitě nemůže být problém, musí ti brzy uschnout.

Dane

Na tuto otázku se dá stěží jednoznačně odpvědět. Bylo by dobré zjistit příčinu vzniku (np. nesprávný kosmetický přípravek, nedůkladné opláchnutí šamponu, nevhodný hřeben, špatná životospráva, suchý vzduch v místnosti, kožní onemocnění apod.).

Na začátek zvol nějaký přírodní a šetrný šampon proti lupům např. od HENNY a dále změň způsob mytí. Místo jednou, si umyj vlasy dvakrát. Poprvé smyješ největětší nečistoty a podruhé promasíruješ čistou pokožku. Vlasy důkladně opláchni, abys na nich neměl zbytky šamponu.

talka

Mně pomohla jedna rada, a sice vetřít si při mytí do vlasů SŮL a nechat chvíli působit. (Pomohlo to asi na měsíc – po kvalitním drahém šamponu i déle.)
Doplňuji:
Při častém mytí se tím více vlasy mastí!!! (Zkušenost.)