pizlicka

jak se vypocitavaji alimenty?

pokud je matka samozivitelka,vim,ze z prumeru platu otce.ale pokud se znovu vdá,pocitaji se vydelky její a jejího noveho manzela??to se prece nemuze posuzovat,jako samozivitelka,nebo ano?a co kdyz ma byvaly manzel pritelkyni,ktera je vedena na U.P.a stara se o ni?bere se i tohle v potaz?ted mluvim o situaci,kdy si muze byvala manzelka zazadat o zvyseni alimentu.Děkuji.
Doplňuji:
drape nech tohooo,ty rozumis.

Nejlepší odpověď
anonym

Výživné stanoví soud, kdy rozhodný je příjem povinného.
Soudní praxe do r. 2010 se orientačně pohybovala cca 15–20% ze souhrnu čistých příjmů.
Dnes je jako podpůrná pomocná tabulka, jíž navrhala někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kolářová, která měla sjednotit různé přístupy soudců, především v různých regionech se zvýšenými sociálními dopady.
Tabulka pracuje s rozmezím 11–25% dle věku dítěte – viz názorné odkazy:
Matka vždy též dokládá své příjmy (včetně případných ostatních alimentů), ale rozhodný dopad mívá především, když sama žádá o zvýšení, (případně je-li průkazné riziko, že část výživného na děti zneužívá pro sebe, aniž by saturovala oprávněné potřeby dítěte.)
Vzhledem k tomu, že řízení nezletilých dětí jsou osvobozeny od soudních poplatků, vyplatí se obrátit se na na adbvokáta jako právního zástupce, jenž jednak vše profesionálně objasní, zajistí a jeho případné výlohy hradí protistrana.
(Nedá mi, abych znovu neapeloval na zdejší laické dohady, pokud nemáte triviální právní povědomí, nepoškozujte tazatele svými amatérskými spekulacemi a raději vložte odkazy na odborné právní poradny, takhle se zde napáchá více škody, než užitku).
Kategorie Věk dítěte Procentuální rozmezí

  1. 0 – 5 let 11 – 15 %
  2. 6 – 9 let 13 – 17 %
  3. 10 – 14 let 15 – 19 %
  4. 15 – 17 let 16 – 22 %
  5. 18 a více let 19 – 25 %

(U více dětí, na něž se má platit, se používá tzv. dílková metoda, aby i otci byl zachován příjem umožňující důstojný život a ne ubohé živoření).

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/navrhy-novely-nove-zakony/701-vyzivne-tabulky-2010.html
http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/jak-urcit-vysi-vyzivneho-pro-dite-podle-tabulek/479463
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/344359-myty-a-fakta-vyzivneho/
http://www.pe­nize.cz/rodicov­stvi/222111-neuspesny-boj-o-alimenty-vite-na-co-mate-narok#bw_commen­t_154148
http://www.pro­fipravnik.cz/p/jak-vypocitat-vyzivne-na-dite-724.html

Zdroj: http://www.advokat-zlinsko.cz/p%C5%99%­C3%ADsp%C4%9Bvky-aktuality/v%C3%BD%C­5%BEivn%C3%A9-vymo%C5%BEen%C3%AD-ur%C4%8Den%C3%AD-zv%C3%BD%C5%A­1en%C3%AD-tabulka-v%C3%BD%C5%BE­ivn%C3%A9ho

Další odpovědi
anonym

Bývalá manželka si může zažádat o zvýšení částky vyživovací povinnosti otce vůči dítěti kdykoliv, kdy je takové zvýšení podložené potřebami dítěte (zdražování, přechod dítěte do vyšších ročníků, na vyšší školu, potřeby související s věkem dítěte a jeho mimoškolními aktivitami, zvýšení příjmu otce atd.)
Podkladem pro zvýšení výživného je příjem otce, ale v potaz se bere sociální situace v rodině jako celek.
Přítelkyně manžela není ze zákona partnerkou, která by se zahrnovala do příjmů nebo výdajů manžela. Takovýto status by měla pouze v případě, že by se prokazovala jako jeho družka.
Vdaná matka samoživitelkou být přestává, v tom máš pravdu. Na druhé straně ale je fakt, že nový manžel na sebe nemůže přejímat vyživovací povinnost biologického otce. Pizlicko, prospělo by Ti zajít si na sociálku. Tamější úřednice většinou tuto problematiku znají a mohly by Ti kvalifikovaně zodpovědět Tvé otázky.

waser

Alimenty určí soud podle příjmu rodiny .tudíš i příjem nového manžela se počítá

Drap

Alimenty se nepočítají. Alimenty určuje soud po zvážení všech okolností.

AndreiRanger

Souhlasim s Drapem, alimenty vychazeji ze z oduvodnene zadosti, vzor podle ktereho by se dali spocitat mi neni znam…

tomy smyk

podle toho kolik (otec nebo matka) vydelavaji penez

pizlicka

dr.axl.přesná,vy­čerpávající odpověd,DĚKUJI moc za ni.

anonym

Podle zdejších příspěvků téměř nikdo nezná soudní praxi, proto se snažím odpovídat věcně a erudovaně s konkrétními příklady.
U tvé další otázky kde, jak koukám mezitím zmizla moje odpověď, postačilo napsat třeba do diskuze, že kdo je ochoten se s tebou podělit, aby raději psal do interní pošty, aby se takovéto soukromé záležitosti nepropíraly na veřejném webu.
Nikdy nevíš, kdo by to mohl zneužít, už jsem tu párkrát zmiňoval, že podle poznatků kriminalistů, čerpají bytaři sví tipy právě z FB a jiných sociálních sítí a lidé jsou stále nepoučitelní a napřed tam pověsí fotky ze svých bytů a pak píší, kdy a kam jedou na dovolenou.

  • No to je návod, jak vyšitej!!

pizlicka

rozumim,jenže tady je to anonymní.kazdopadne mas pravdu,je lepsi chodit metr od propasti-obrazně řečeno.