zvýšení alimentu

Jak mám postupovat při zvýšení alimentu co vše potřebuji děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že ta první možnost, a to DOHODA s bývalým manželem (-kou) o dobrovolném navýšení výživného (nebo-li alimentů) není možná…

Pak vám nezbyde než se obrátit s jednoduchou žalobou na okresní soud v místě vašeho bydliště. A jaké pak budete potřebovat doklady či důkazy pro stvrzení svých požadavků na navýšení výživného, tak to vám nepochybně sdělí (poradí) úředníci na Odboru péče o dítě, kteří se soudního líčení musí ze zákona účastnit jako nestranní zástupci vašich nezletilých dětí… Mám na mysli odbor na magistrátu (nebo městském úřadě)ve vašem místě bydliště

Další odpovědi
Attack-design

stejně jako když jste oně žádala ovšem s tím rozdílem že je chcete zvýšit

rychnovačka

ano zajít na okresní soud podat žádost od kdy byste chtěla alimenty zvíšit lze zádat 3 roky zpětně. Uvedete proč je chcete zvíšit zda má dítě nějaké zdravotní prblémy a potřebuje k nim léky… nezapomentě to uvést stejně tak i koníčky a popřípadně dojíždění. zkrátka uvedtě všechny vznikající náklady na výchovu a výživu dítěte. pak už jen budete čekat na předvolání které dostane i otec dítěte. budete asi muset prokazovat vaše roční příjmy, ale to i manžel. dále se vás budou ptát zda se otec s dítětem stýká a zda mu dává i nějaké peníze mimo vyživovací povinnosti, např. narozeniny platí tábor…