Danča1210

Mám podat žádost o zvýšení výživného?

Ahoj.Ráda bych věděla,zda se dají mému býv. manželovi nějak prokázat jeho příjmy.Pracuje na žl,takže vykazuje jen minimální příjem.Nedávno si koupil auto a dům-který ovšem napsal na svou současnou přítelkyni a sám má trv.pobyt na městském úřadě,takže ,,jako nic nemá,,.Nyní mi platí 1000,–na každé dítě-15 a 10 let,výž.určoval soud,když dětem bylo 5 a 10,má nějaký smysl žádost podávat,nebo mám být ráda alespoň za něco.Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Žádost můžeš podat. Aby jsi však prokázala nezdaněné příjmy, musíš mít nějaké důkazy.

Další odpovědi
anonym

Ahoj, Dančo. Žádost každopádně podej. Jestliže si manžel koupil dům a auto za dobu, kdy žije ve vztahu s novou přítelkyní, tak bude snadné prokázat, zda tato přítelkyně měla na takové výdaje prostředky. Výživné, které nyní dostáváš, nijak závratné není a jen těžko se Ti stane, že by Ti je soud snížil.
Bude třeba prokázat, že manžel úmyslně zkresluje údaje o svých majetkových poměrech, ale to by neměl být pro soud neřešitelný problém.

studium

Zvýšení výživného podej a pak se modli aby jsi dostala dobrého soudce.Já měla svědky i firmu,kde ex dělal na černo a nic nepomohlo.Měla bys vědět co dělá jeho přítelkyně a od toho si odvodit její příjem,ale co když dědila nebo něco podobného?Jsou to zdlouhavé tahanice a výsledek nejasný.