Měli Adam a Eva pupík?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Projděte si Google, otázka se často opakuje, byla i předmětem vědeckého zkoumání, rovněž církev se o to zajímala.

Hledala jsem v anglickém zdroji. I zde jsou různé názory.

1. Ne., Adam a Eva neměli pupík, protože pupík je důkazem , že nás matka porodila., že jsem rostli v jejím břiše.

Adam a Eva, jako první muž a žena, neměl matku. Kniha Genesis v Bibli nám říká, že Bůh stvořil Adama z prachu země, a vdechl život do něj. Vytvořil Evu z jednoho z žeber Adama, nebo alespoň z části boku Adamova.

2. V 19. století, ještě před Darwinem, vyslovil názor přírodovědec Philip Henry Gosse ve své knize Omphalos, že když Bůh stvořil dokonalý svět, tak i Adamovi a Evě vytvořil pupík, i když šlo o dospělé jedince. Takže i oni se stali dokonalými.

Kyž Bůh vytvořil stromy s letorosty, proč by nemohl "stvořit" oba jedince s pupíky?

Židům se nelíbilo, že když má pupík ten, kdo neměl matku, znamená podvod na Boží straně. A Bible říká, že to je nemožné, aby Bůh lhal (Židům 6:18).

http://www.creationtips.com/…

Další odpovědi:

Zlatý

Názory se různí. Četla jsem v nějaké knize (bohužel už nevím název), že Bůh nejdříve stvořil Adama a Evu bez pupíku, ale potom svoji chybu napravil. V noci, když Adam a Eva spali, položil ukazováček na jejich břicha a vytvořil jim pupík.:-))

Pokročilý

Ano meli, protoze jejich tela byli stvoreny "ze zkumavky" tudiz potrebovali vyzivu jako deti v deloze ;) Nebyli na Zemi jedini lide..

Neměli,protože jsou to vymyšlené bytosti.

Zlatý

boh vie.

;-)

Stříbrný

na obrazech starých mistrů ano...ale ti nebyli znalí objevů moderní anatomie a biologie...

Bronzový

Červi pupík nemají. Je možné, že lidé pochází z červů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.