Samoživitelka

Jsem svobodná matka na MD. Bydlím v nájmu, kde nemám trvalý pobyt. Po zaplacení nájemného my s dcerou zbyde 400Kč na měsíc. Partner mi nechce platit výživné, protože je v současné době na úřadu práce. Můžete mi prosím poradit na jaké sociální dávky mám nárok?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

NA SOCIÁLCE VÁM MOC NEPORADÍ ,PROTOŽE SE K NÁM CHOVAJÍ JAKO K DEMENTŮM,ALE KAŽDÝ PŮL ROK MÁTE NÁROK NA JEDNORÁZOVOU VÝPOMOC,TAKŽE JÁ BYCH TOHLE URČITĚ VYŘÍDILA ,NEVÍM JESTLI JSTE UŽ O TOTO ŽÁDALA ,ALE MUSÍTE NA SOCIÁLCE ŘÍCT,ŽE BY JSTE CHTĚLA ZAŽÁDAT O JEDNORÁZOVKU A ONI VÁM DAJÍ VYPLNIT ŽÁDOST O MAJETKU A PROČ CHCETE JEDNORÁZOVKU.PARTNEROVY MŮŽETE POHROZIT SOUDEM,JESTLI HO UŽ NENOSÍTE V SRDCI JAKO SVOU LÁSKU-JELIKOŽ NA SOCIALCE VÁM PŘIDĚLÍ BEZPLATNÉHO PRÁVNÍKA - KTERÝ VÁM VYPÍŠE ŽÁDOST,ALE I STÍM SE NAKONEC NIC NEZMŮŽE-MÁ SESTRA DOSTALA PENÍZE NA LEDNIČKU A NA PRAČKU I KDYŽ SI JÍ KOUPILA ZE SVÉHO ,TAK JÍ PŮLKU ZAPLATILI ,ALE TOM MOC NEVÍM,SPÍŠ O JEDNORÁZOVCE,PROTOŽE TA SE DOSTÁVÁ IHNED NA RUKU.
Doplňuji:
no příspěvek na bydlení by jste měla nárok jenom,když by jste měla na byt dekret- to znamená,že vám byt patří a nebo kdyby jste tam měla trvalí pobyt,ale ve vašem městě na městském úřadě si můžete zažádat o byt ten se žádá v místě svého bydliště,pokud váš podnájem je drahý,nevím zrovna v jakém městě bydlíte,ale v našem městě jsou například starovací byty to jsou takové bytovky a tam se dává 30 tisíc akontace a poté 5 let bydlíte a platíte nájem 2.000- 30.000 akontace se vám po vystěhování vrátí jelikož to je na výdeje ,vybavení bytu,když se něco zničí tak se to použije z těch 30.000 a vrátěj vám o to mín-má sestra dostala na tento byt půjčku také ze sociálky ,kterou jí odečetly z dávek ,ale ted už tyto půjčky nedávají vůbec.

Další odpovědi:

Pokročilý

Informace, které uvádíte, nejsou pro určení nároku dostačující.

O dávkách v hmotné nouzi se můžete více dozvědět na odkazu níže, ale nejlépe (a konkrétně) Vám poradí na místním odboru sociálních věcí.

Zdroj: http://www.finance.cz/socialni -podpora/informace/pomoc-hmotn a-nouze/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.