DIH

Alimenty…?

Dá se nějak spočítat kolik mi může otec dát max. peněz – alimenty? Přijde mi že mi dává málo a jinak mi vůbec nepřispívá.
Doplňuji:
co je vše dobré do té žaloby o zvýšení započítat?

Nejlepší odpověď
marci1

Výše alimentů se odvíjí od výše příjmů otce. Pokud máte s maminkou dojem, že Tvé náklady třeba na školu, kroužky ap. se zvedly a uběhla již drahná část od vyměření alimentů, můžete požádat soud o zvýšení alimentů. Ovšem záleží na příjmech otce.
Doplňuji:
Příklad návrhu na zvýšení alimentů : http://dumfinan­ci.cz/clanky/4539-jak-zadat-o-zvyseni-alimentu/

Další odpovědi
anonym

Pokud máš 18 let (jsi plnoletá), tak žalobu o zvýšení výživného podáváš ta sama. Do té doby je to povinností matky.
U otce se do příjmů zahrnují veškeré prokázané příjmy.
Do žádosti o zvýšení výživného se uvádí otcem dosud vyplácená výše alimentů, dále se zdůvodňuje nárok na zvýšení výživného věkem dítěte, sportovními aktivitami, účastí v kroužcích a mimoškolní výchově rozvíjející talent dítěte, případně vyššími výdaji na zdravotní péči z důvodu nějaké nemoci atd.
V klidu si sedni s maminkou a sepiš si, kolik stojí mimo školu všechny poplatky, které za tebe maminka platí. Určení odpovídající částky na vše ostatní je již věcí soudu a bude se odvíjet od výše příjmu otce.