Alimenty nezletilého

Dobrý den . Chtěla jsem se zeptat ,když synovi ted bylo 18 jestli si musí u soudu o výživné žádat on nebo jestli platí rozsudek a výživném z doby kdy byl nezletilí. Otec zletilého ted výživné neplatí co máme dělat? Děkuji Jana

Odpovědi
atriplex

Původní rozsudek platí, otec by měl platit dál, a to do doby, dokud bude syn chodit do školy (obecně řečeno). Pokud ale chcete jakoukoliv úpravu, musí soud žádat syn.

HOMER

Jestli váš syn chodí do školy,rozsudek platí pořád…obraťte se na exmanžela nebo na soud.

standa

  1. vaše role (matka) v tomto ´příběhu´už skončila…, dál už musí s úřady a otcem komunikovat syn
  2. nechť syn vyzve (písemně*) otce, aby pokračoval v placení výživného, neboť povinnost nezanikla

*) neznám osobní vztahy otec-syn, takže nevím zda postačí ústní výzva, ale praktičtější, nejen pro pozdější dokazování u soudu, by byla písemná výzva

3. nezávisle na faktu, že otec přestal platit, je ke zvážení zda by syn neměl (nejprve otce a pak soud) požádat o zvýšení výživného.

btw. pokud soud uzná potřebu zvýšení výživného za důvodnou, může rozhodnout, že bude otec muset vyšší částku doplatit až 3 roky zpět