Jak se správně oholit žiletkou?

dobrý den. potřebovala bych vědět, jak si mám oholit nohy žiletkou. dnes jsem si žiletku koupila, ale vůbec nevím jak na to. mám si ještě před holením nohy natřít krémem? jakým? a co bych měla udělat než se do toho pustím. moc děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

no já normálně používám pěnu,nebo gel,co používají chlapi,vyzkoušela jsem všelijaké přípravky,ale tohle se doopravdy osvědčilo.

Další odpovědi
anonym

Dobré zásady a rady, které dostane potomek když poprvé stane před zrcadlem s břitem v ruce jsou tyto:

1/ Nehol jen nasucho nebo proti směru růstu vousů (tedy chloupků v tvém případě).

2/ Přes jedno místo s dobrými ostrými břity nepřejížděj víc než dvakrát … a s těmi tupými už vůbec ne.

3/ a když se pořežeš, tak neřvi …

… no, spíš si prolistuj něco takového
odkaz:

Zdroj: http://www.gi­llettevenus.cz/

ReHu

Úplně stačí mýdlo či sprch.gel. Jde jen o to aby břity do pokožce klouzaly. Chloupky nejsou tak tvrdé, jako vousy a proto není potřeba je změkčovat.
Hol se po směru růstu, je to malibko obtížnější, ale jde o cvik. Při holení „prosi srsti“ chloupky často zarůstají, ale je to indivindi.
Dej pozor, abys nejela strojkem podélně, někdy stačí trocha nepozornosti a řízneš se.
Je dobré po holení použít nějaký zklidňující krém, ale nutné to není.

kacka

Nohy a všechno ostatní si celý léta holím žiletkama venus… jsou fakt super, sice drahý, ale vydržej mi ty 4 kusy pomalu rok… a to se holím pravidelně, pěnu ani nic na zklidnění potom nepoužívám, prostě vlezu do sprchy to co chci zrovna holit popatlám sprcháčem kterej napění a pak holim… pak jen opláchnu a je to… :) Napátlám další část těla kterou chci oholit atd. :) Samozřejmě holim vše po směru růstu chloupků…

allayne

3/ a když se pořežeš, tak neřvi …

to je dobrá připomínka 😁

MIRANEK

slabší vodvar louh+kys.chlo­rovodíková. Ale voprasvdu slabounkej vodvárek a jemně potírat v protisměru růstu chloupkú.Žiletku NEPOUŽÍVAT!!!