Jak se efektivně a rychle zbavit angíny?

Mám problém, už od začátku prázdnin mě trápí zahleněný krk a doktor stále tvrdil že je to v pořádku a že to přejde. Nicméně problém trval a tak mi doktor udělal výtěr a nasadil antibiotika se slovy že mám angínu. Týden sem poctivě ležel pil a kloktal šalvěj nicméně se to nezlepšilo a mám další antibiotika. problém je samozřejmě v tom že začala škola a já bych velice nerad zameškal hned takto na začátku. Poraďte mi prosím jak se toho mám konečně rychle a efektivně zbavit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

stačilo si projít starší odkazy a už to mohlo dvacet minut působit. Cibulový zábal na krk a cibulová šťáva. Nejakutnější bolesti zmizí přes noc, u těžších případů do dvou dnů. Díky nim jsem na angínu či bolest v krku v životě nepotřeboval antibiotika.
Více viz http://www.odpovedi.cz/…

Stejně ale radno ještě ležet a nenamáhat se ani poté, co příznaky zmizejí.

Další odpovědi:

Zlatý

Lepší je to opravdu vyležet.

Nedoléčená a přechození chřipka může způsobit zápal plic (zánět).

Protože bakterie nejsou úplně zabité, jsou jen oslabené, "regenerují" a potichu se "mobilizují" na silnější útok pomsty.

Možná ti doktor předepisoval dřív zbytečně antibiotika a bakterie si na ně vytvořily rezistenci a teď neúčinkují a musí se nasadit jiná, silnější, které zatím tvoje bakterie neznají.

Stříbrný

Myslím si, pokud je to opravdu angína, že doktor udělal to nejlepší, co mohl - antibiotika, ovšem na základě toho stěru, to je velmi důležité. Stěr se musí kultivovat, aby se dalo zjistit, která antibiotka fungují nejefektivněji. Další věc je ale, že angína může být i virového původu (sice vzácně ale může, většinou je na vině vir herpes simplex, neboli starý známý pásový opar) a tu žádná antibiotika nepomohou, jen antivirotika - možná.

Michal Kole: nepleť si angínu s chřipkou, to je jedna věc, druhá věc je, že chřipka je viróza a jak jsem psal výše, antibiotika na virózu mají nulový účinek, maximálně poléčí sekundární přidružené problémy, které vzniknou tím, že chřipka oslabí organizmus a ten je pak náchylnější na bakteriální nákazu.

Bronzový

prolej si frňák solenou vodou a kloktej slivovici. To mi poradil děda a docela rychle to zabírá :-) Jinak není od věci si dát hodkou koupel a potit se. Určitě bych nedoporučoval prášky a antibiotika. Lepší je pomoci tělu se s tím vypořádat, než si ubližovat. Stačí něco proti teplotě a bolesti a být v domácím prostředí, aby nehrozil horší průběh nemoci :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.