bowery

Jak fungují antibiotika?

Jak léčba v těle probíhá?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Mechanismus účinku antibiotik

Schematický nákres mechanismu účinku některých antibiotik Nejdůležitější vlastností antibiotik je selektivita jejich účinku, tzn. že zasahují struktury, které jsou specifické pro mikroorganismy a pacienta víceméně nepoškozují. Podle působení na bakterie se antibiotika dělí na dvě velké skupiny: baktericidní a bakteriostatická. První skupina bakterie hubí (tj. usmrcuje), bakteriostatická zastavují jejich množení, ale mnoho bakteriostatických antibiotik působí ve vyšších koncentracích rovněž baktericidně. Oba dva typy jsou nicméně schopné potlačit růst kolonií in vitro.

Podle mechanismu účinku na bakteriální buňku se dělí antibiotika do několika skupin:.....

dále v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­tibiotikum

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.