Berrylove

Jak přemluvit rodiče aby mi koupili papouška?

Moc bych chtěla papouška ale nevím jak přemluvit rodiče.Před sedmi lety jsem dostala želvičku a bylo mi řečeno že jestli zemře mojí vinou (nebudu se oni strarat atd.) tak už žádný zvíře nikdy nedostanu :/ 17.4.2013 mi želva umřela na nějakou vrozenou vadu-rozhodně ne mojí vinou protože já se opravdu starala a dokonce i občas za bráchu o jeho želvu.Jenže mamka s taťkou nevypadají že by o nějakém zvířeti chtěli třeba jenom slyšet.Nemyslím si že bychom na tom byli nějak finančně špatně takže tam by problém nebyl.Chtěla bych Alexandra malého,do dvoupatrového bytu,do nějaké velké klec a když budu doma(akorát soboty jsem pryč pokaždé) tak ho budu pouštět po pokoji a později i ve zbytku bytu(abych ho pak ještě někdy chytla :D).Poraďte mi prosím jak mám rodiče přesvědčit? P.S. zapoměla jsem zmínit že je mi 13 :)
Doplňuji:
Doplňuji: Díky,za odpovědi.otázku délky života papouška jsem řešila se želvou-ta se měla dožít až 60-ti let.Na výšku bych chtěla jít do Brna nebo do Prahy,v Praze má táta svůj pracovní byt takže bych bydlela tam a v Brně mám prarodiče takže s ubytováním papouška by problém nebyl a když bude nejhůř tak v Praze chová můj strejda papoušky ve velkém na zahradě ve voliérách,tak bych ho u něho nechala ve voliéře a dojížděla za ním :) Alergii nemám :) Možná kdybych dala dohromady nějaký plán a hodně informací a budu na něj přispívat tak to vyjde.S uklízením bytu už i bez papouška denně zametám popřípadě vytírám celý byt tak ona by to zas taková změna nebyla,záclony ani koberce nemáme,tak to by mělo být OK a na chatě máme ovocný sad tak i větviček a prolízaček bude dostatek :) Akorát jediné o čem musím ještě přemýšlet je krmení,KOLIK STOJÍ PŘIBLIŽNĚ KRMENÍ PRO PAPOUŠKA NA ROK?

Nejlepší odpověď
beer

Toto je zde velmi častá otázka – podívej se proto do starších odpovědí jak přemluvit rodiče na to či ono:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20p%C5%99em­luvit%20rodi%C4%8De%20­aby%20mi%20ko­ipili
Doplňuji:
Záleží na velikosti papouška a tím i jeho druhu. To krmivo přijde ročně odhadem na několik stokorun, přesně ti to řekne rád tvůj strýc, také ti poradí s výběrem, chovem a hlavně – třeba i pomůže přemluvit rodiče !! ))
Pro představu nějaká krmiva s cenou zde:
http://www.eshop-hobby.cz/krmivo-pro-papousky

Další odpovědi
Funna

dcera chtěla hada…což se mi moc nelíbilo, ne, že by mi nějak vadil, ale krmení živými myšmi je mi trochu proti srsti, vzlášť, když jsme doma měli už několik druhů hlodavců…a pořád mne přemlouvala…nakonec padlo ultimátum…pokud bude mít na vysvědčení na průmyslovce vyznamenání, bude had…a už ho máme rok doma .-))
Doplňuji:
odpověď Samby mne připoměla jeden problém, který mi při první odpovědi nenapadl…korelu jsem měla taky…v bytě v činžáku…a byl v pohodě, po bytě lítal, dokonce jsme s ním chodili o 2 patra níž do sklepa po barákové chodbě a on seděl na rameni a byl v klidu…jen to pískání byl docela problém, jak se rozednilo už „ječel“…v létě i v 5 ráno…je to fakt hlasitý pták (a ten tvůj si s ním nijak nezadá)…měla jsem od mých 11 let…a on se dožil se 24 (průměr je tak 15)…takže si s ním pak „hrála“ i moje dcera (když zemřel bylo jí stejně jako mě, když jsme ho koupili)…Alexandr se dožívá průměrně 25 let (to je 2× víc, než je tvůj dosavadní život!)…ale může to být i víc…takže až umře bude ti třeba 38…fakt si myslíš, že na něj buděš mít celou dobu čas a náladu?…nebo ho pak necháš rodičům na krku?…

anonym

Nejsi třeba alergická? Nevím, do paneláku… já měla jen korely a sousedi pořád brblali, že hrozně pískaj, a tenhle papoušek řve ještě víc, papoušci nejsou rádi sami, berou to moc špatně, stává se, že si i peříčka sami sobě vyškubou, o tom pouštění po bytu, hmm, budeš mít všeude hovínka po papouškovi, když se poleká, vylítne nahoru na záclonu a bude ti tam třeba celý den, tak si ty záclony potom představ, budou celý pokydaný, To by sis ho asi musela brát s sebou na ty víkendy. Ptákům se zastříhávají letky (peří na křídlech), aby nemohli poletovat, dělají se jim různá sezení, třeba větve ovocných stromů, naši měli rádi větve z jabloní a třešní, hlavně, když tam už byli lístky s květy, i tak pod ně musíš umístnit něco, aby nezašpinili podlahu, nebo koberce, musí se jim často čistit klec, myslíš, že opravdu všechno zvládneš tak, aby papoušek nestrádal? Pak to krmení taky není zrovna levné, co když ti to rodiče nebudou chtít platit? Co mu pak dáš?
Zkus jít s rodiči do prodejny, když ho uvidí, třeba se nad tebou smilují a koupí, je to ale celkem drahá záležitost, oživila jsi jim paměť o tom, co řekli, když ti dovolili želvičku? A ještě něco, tenhle papoušek, jak jsem si přečetla se prý dožívá až 25 let, půjdeš určitě i na školu, třeba i do jiného města, kdo se potom o papouška bude starat? Zvykne si na tebe a pak najednou budeš pryč a co bude pak?
Radši si to ještě pořádně rozmysli.

Děda Louda

Přines papouška, on už rodiče přemluví sám.

celie

Děti mě také přemlouvali na papouška a já nechtěla.Přišli na mě s fintou,že ho vyhráli v tombole na dětském dni.Ja mám zvířata ráda,věděla jsem,že moje děti také,i když jsem ho nechtěla,tak jsme si ho nechali.Ale starat se musí oni sami.

nonnel

Ahoj. Já ti fandím. Taky mám papouška. Na této adrese http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nan­dej_%C4%8Dernoh­lav%C3%BD je můj papoušek Arnošt. Přečti si ten článek. Papoušek je dobrý a věrný kamarád. Ten, kterého mám, se mluvit nenaučí, ale Žako je nejinteligentnější. Já bych koupi papouška řešil až po tom, co doděláš všechny školy. Možná, že tě i přejde chuť. Když si jej pořídíš teď a za tři roky se mu přestaneš věnovat, tak je to jako bys jej pustila do volné přírody. Bude strádat až zahyne. Musíš mít na mysli jednu věc; zvíře není hračka. Je to tvůj přítel, ale nesmíš mu nabourávat jeho soukromí. Papoušek potřebuje svoji místnost, kde ho nic nebude rušit, protože spí 10 až 12 hodin denně a to musíš dodržet. Teď, co ti píši odpověď, mi sedí na rameni a okusuje mně ucho. Vím, že jej to za chvíli přestane bavit a bude se chtít najíst nebo si zdřímnout. To časem vycítíš. Tak si rozmysli, jestli do toho jdeš nebo ne. Na YouTube si sežeň nějaké video s mluvícím papouškem a pusť to rodičům. Většinou to zabírá. Držím ti palce.