Avatar uživatele
Berrylove

Chov želvy volně v bytě…

Můj želváček bude mít v dubnu osm let a už je poměrně velký,tak jsme si říkaly že bychom ho pouštěli volně v bytě tak na tři hodinky vždycky odpoledne když příjdu ze školy.Už jsem četla hodně o tom jak je špatné mít želvu volně v bytě permanentně ale nikde jsem se nedočetla jestli jí může prospět takováhle cca tříhodinová procházka,po které by se vrátila zpátky do terárka.Propěje jí to nebo jí to naopak uškodí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4054 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Procházka po bytě mu rozhodně neuškodí, může ti ale pokálet podlahu. Rozhodně bude pro něj ale příjemnější procházka venku. Lépe se mu poleze, má na co koukat a může i ukousnout rostoucí potravu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Procházka po koberci by určitě nejvhodnější nebyla. Dlažba nebo dřevěná podlaha by se snad z nouze využít dala.
Až bude teplo, tak určitě bych želvu brala alesň na chvíli do parku a nechala ji, ať si leze v trávě. Pokud máte zahradu, nebo alespoň balkon, tak se může želva „proběhnout“ tam. Na té zahradě ale opatrně. My jsme takhle před léty na tři měsíce přišli k želvě, která k nám přilezla od sousedů cca 300 metrů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

My v létě pouštíme želvy na zahradu třeba na celé odpoledne (dle počasí), samozřejmě uděláme ohrádku, aby neutekly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek