anetadela1

Rozdím mezi akváriem a teráriem?

Ráda bych věděla jaký je rozdíl mezi akváriem a teráriem krom toho, že v teráriu není voda atd.....? Slyšela jsem právě, že např. suchozemská želva nemůže být v akváriu (bez vody pochopitelně), ale musí mít terárko. Ovšem i v tom akváriu má lampičku atd…
Tak jak je to?

Odpovědi
Nuk nuk

No, on je právě rozdíl především v té přítomnosti vody.
Slovo „aqua“ znamená „voda“, akvárium je tedy nádoba pro chov živočichů žijjících ve vodě.
„Terra“ naopak znamená „půdu, pevninu, zemi“ – terárium je tedy určené pro chov drobných suchozemských živočichů.

Skutečně jde tedy hlavně o to, čím nádobu naplníte a jaké zvíře v ní budete chovat.
Ve specializovaných prodejnách ale seženete speciální nádoby určené pro terárium a speciální nádoby pro akvárium. Ty pro akvárium musí být např. odolnější proti tlaku vody. Ty dražší už jsou i vybavené různými potřebami pro tu kterou variantu.

Vláďa T.

Já mám želvy tři a jen jedna má terárko. Chovám je v akváriu. Je levnější a pevnější. Terárium je dražší a vhodnější, ale vždy se dá připravit s akvárka terárko a naopak. Stačí mít fantazii. Další rozdíl je v rozměrech. Akvárium je vždy vysoké a terárium je nižší a dle přání zákazníka podle toho, co v něm chce chovat. Pokud máš suchozemskou želvu, tak ji klidně nech v akváriu.