Bronzový

Rozdím mezi akváriem a teráriem?

Ráda bych věděla jaký je rozdíl mezi akváriem a teráriem krom toho, že v teráriu není voda atd.....? Slyšela jsem právě, že např. suchozemská želva nemůže být v akváriu (bez vody pochopitelně), ale musí mít terárko. Ovšem i v tom akváriu má lampičku atd...
Tak jak je to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Stříbrný

No, on je právě rozdíl především v té přítomnosti vody.
Slovo "aqua" znamená "voda", akvárium je tedy nádoba pro chov živočichů žijjících ve vodě.
"Terra" naopak znamená "půdu, pevninu, zemi" - terárium je tedy určené pro chov drobných suchozemských živočichů.

Skutečně jde tedy hlavně o to, čím nádobu naplníte a jaké zvíře v ní budete chovat.
Ve specializovaných prodejnách ale seženete speciální nádoby určené pro terárium a speciální nádoby pro akvárium. Ty pro akvárium musí být např. odolnější proti tlaku vody. Ty dražší už jsou i vybavené různými potřebami pro tu kterou variantu.

Já mám želvy tři a jen jedna má terárko. Chovám je v akváriu. Je levnější a pevnější. Terárium je dražší a vhodnější, ale vždy se dá připravit s akvárka terárko a naopak. Stačí mít fantazii. Další rozdíl je v rozměrech. Akvárium je vždy vysoké a terárium je nižší a dle přání zákazníka podle toho, co v něm chce chovat. Pokud máš suchozemskou želvu, tak ji klidně nech v akváriu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.