adri26

Jak přemluvit rodiče,aby mi dovolili koupit si nový mobil?

Dobrý den,mám takový problém.Od Vánoc mám mobil SE live with walkman.Jenže on se poslední dobou začal strašně sekat,zpomalil se,aplikace padají nebo se vůbec nespustí.Wifi taky strašně blbne.Ale je to tak,že chvíli všechno funguje a pak zas ne.Je mi jasné,že rodiče mi nový mobil nekoupí,když tenhle mám od Vánoc.Ale nechtějí mi nový mobil dovolit,ani kdybych si ho zaplatila sama.Nechtějí mi to dovolit,protože mám mobil teprve od Vánoc.Chtěla bych Nokiu Ashu 210 a ta cena je myslím super.Chci mobil,který něco vydrží.S těmi smartphony prostě nemám dobré zkušenosti.Ne­víte,jak mám teda rodiče přemluvit,aby mi dovolili koupit si tu Nokiu?Děkuji za všechny rady.
Doplňuji:
Reklamovat ho nechci,protože ten mobil je stejně k ničemu.Byl to můj první smartphone a zároveň určitě poslední.Smartphony mi prostě nevyhovují.Radši mít mobil,kterému se hned nevybije baterka a nerozbije se tak lehce displej jako u smartphonů.Ro­dičům jsem ještě nevysvětlila,proč chci nový,protože jsem zatím nedostala odvahu.Ale sepíšu si,co bych jim tak řekla a vše to vysvětlím a třeba opravdu povolí.

Nejlepší odpověď
Quimby

Ahoj, když starý mobil nefunguje tak jak má, proč ho nedáš reklamovat, když je pořád v záruce?
Jinak by možná pomohlo zformátování nebo update systému.
Tím rodiče uvidí, že není něco s mobilem v pořádku a třeba ti to dovolí.Zkoušela si jim vůbec vysvětlit a ukázat proč ho vlastně chceš?

Další odpovědi
anonym

a dokázala by si žít i bez něho?k živtou ho nepotřebuješ,

marci1

Vzhledem k tomu, že mobil máš krátkou dobu, buď ho zkus reklamovat a nebo „vydrž“ a počkej, až odejde úplně. Přece jen mobil není levná záležitost. 🙂

Kankys

Musíš do nich hučet a jednou musí povolit a máš ho.Asi moc výchovná rada to nebyla, ale otázka byla jasná 🙂
P.S. taky pomáhají sliby klidně i který ani splnit nejde, a pak že se budeš učit a bla bla bla . . . .

Hlada

To jako že rodiče ti koupili mobil, který ti nevyhovuje nebo je vadný, ty ho chceš jen tak odložit a říct si o nový? Vůbec bych se nedivil, kdyby u vás došlo k domácímu násilí. Takhle se nedá hospodařit!!! Musíš se přece nejdřív postarat o to, aby se z něj vrátilo co možná nejvíc peněz. Jestli je vadný, tak ho nech opravit, pak ho prodej a z výtěžku si kup jiný, jednodušší. S tím by mohli rodiče souhlasit.

Jana5678

Pokud ti mohu poradit, tak já bych si našla nějakou brigádu, jelikož pokud rodiče uvidí, že se snažíš tak ti jistě na nový mobil rádi nějakou finanční částku přidají. Chápu, jak se cítíš, že ti tvůj mobil nevyhovuje, ale pokus se to s ním chvíli vydržet a třeba si na něj pořiď nové pouzdro na mobil. Nedávno jsem si jedno koupila na https://www.mobil-cz.cz/4-pouzdro-na-mobil jsou levné a kvalitní.