tv258

Poradíte, jak mohu přemluvit mámu, aby mi dovolila si koupit nový počítač?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak přemluvit mámu, aby mi dovolila si koupit nový počítač

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Musíš to podrobně rozepsat, protože mi není jasné PROČ by ti máma zakazovala koupit si nový počítač. Normální je, že když na to máš, tak si ho kup. Třeba to je pro tvé dobro – jsi „PC závislák“ nebo tak něco, jiný důvod zákazu mě nenapadá. :)

Další odpovědi
da ny

„…si koupit nový počítač?“ ..... a za čí peníze si ho chceš koupit?
U takto položené otázky předpokládám, že za své…
Někdy má omladina „své“ peníze od rodičů, prarodičů, se kterými se počítá na počátek jejich startu do samostatného života v dospělosti nebo na dobu studia.

Pokud je to na hry = zbytečnost.
Pokud jsi student VŠ, žák SŠ potřebuješ spíš NTB (přenosný).
Má maminka dostatek financí na pořízení PC? Pokud ne, je nesmysl ji přemlouvat (přidělávat zbytečné starosti).
.
Zeptej se, zkus požádat, uveď rozumný důvod a počkej na odpověď s ohledem na priority a finanční možnosti vaší domácnosti.

Hlada

Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Jestliže tedy máma uznala, že nový počítač nepotřebuješ, je nutné se s tím smířit a tím je problém vyřešený.

elkon

Nejde o to dovolit, někdo ho taky bude platit. Buď ho potřebuješ, tak ho koupí, nebo ho nepotřebuješ.

marci1

Jestli to myslíš tak, že by ti měla máma dát peníze na nový počítač a ten „starý“ ještě funguje, pak to bohužel zřejmě nepůjde. Kdo peníze vydělává, ten rozhoduje co za ně koupit či nekoupit. 🙂

anonym

No a máš nějaké argumenty proč nový potřebuješ a proč ten starý nepostačuje ? Protože pokud takové argumenty nemáš a jen se třeba ženeš za logem applu protože ve třídě frčí, pak umím mámu pochopit, že s tím nesouhlasí. Je třeba mít argumenty věcné a pádné.