Terry3003

proč nejde přemluvit rodiče?

proč nám nejde moc přemluvit rodiče, ale jen někdy opravdu málo se to stane?
Doplňuji:
ne jen mě to zajímalo, protože je tu mnoho otázek jak mám přemluvit rodiče aby mi koupili např. iphone, psa, kočku, svetr, apod. PROČ NÁM RODIČE NEDOVOLÍ MÍT VĚC PO KTERÉ TOUŽÍME??!!!!!!

Nejlepší odpověď
gecco

Asi zlobíte, vyvádíte skopičiny a není na vás spolehnutí…
😁
To víš – nic není ´zadarmo´…
Doplňuji:
Ty sama jsi otázku „Jak přemluvit“ položila už 3×!!!
Takže – tvé rodiče se ti nedaří přemluvit možná právě proto, že se furt dokola ptáš na totéž – bez vnímání nebo dokonce bez čtení odpovědí…
Prostě se chováš jako malé umanuté děcko…

Další odpovědi
anonym

Terko v čem?napiš to sem,pokusíme se najít pravou tvář problému,

arygnoc

no napr. na to nemajú.

napr načo iphone, keď telefón určite máte.
napr. načo PRÁVE TEN sveter, keď máte v skrini 30 ďalších,
načo psa, keď sa potom o neho budú musieť starať oni a nie VY, …

a pre tisíc iných dôvodov, ako je vaše správanie, snaha pre to niečo urobiť (kedy sta sama od seba naposledy vyniesli smeti, upratala si izbu, povysávala obývačku, …?), prospech, …

;-Q
Doplňuji:
no a neposlednom rade – komunikujete s nimi i inak ako JA CHCEM?

marci1

Žiješ s rodiči, v domě svých rodičů. Nedá se nic dělat, dítě musí respektovat rodiče. I když Tě mají rádi, tak Ti jistě nemohou pořídit, vše co si přeješ. Ať už proto, že pro zvířata není byt dost velký, IPhone, protože je dosti drahý. Až budeš dospělá a budeš si peníze vydělávat, budeš si moci pořídit co chceš. Víš, ono financovat všechny členy rodiny, domácnost, třeba auto nebo chatu není jen tak. 🙂

ivzez

Já jsem proti přemlouvání jako takovému.

Přemýšlej:
Jak by ti bylo, kdyby tě někdo přemlouval k něčemu, co nechceš?
Asi moc dobře ne, viď?
A přesně do takové pozice tlačíš rodiče svým přemlouváním.

  • ––

„Proč nám rodiče nedovolí mít věc, po které toužíme?“
Proč po té věci toužíš?

Víš, že se na všechno musí vydělat peníze,
že to stojí spoustu úsilí, námahy a práce?
Nediv se rodičům, že o utrácení svých ne právě
snadno vydělaných peněz mají svou představu.

Jestli po něčem opravdu toužíš, vymysli spíše, jak by sis mohla
nějaké peníze vydělat, v čem bys mohla rodičům pomáhat, apod.

Mezi příklady zmiňuješ i zvířata, jejichž vlastnictví neznamená jenom radost.
Je to především odpovědnost, starosti a spousta práce. Málokteré dítě,
které slibuje, jak se bude o své zvíře starat, to opravdu zvládne. Starost
pak zůstává na rodičích …

Ale hlavní je podle mne to, že by děti neměly dostat vše, oč si řeknou.
Rodiče si také nemohou koupit vše, co by chtěli. Napřed musí splnit
nějaké povinnosti a závazky, pak teprve mohou řešit záliby.
A to chtějí naučit i své děti.

Dochy

To je jednoduchý. Protože je tlačíš do něčeho co nechtěj a oni zpravidla mají silnější pozici jak „mocensky“ tak co se týče zkušeností a znalostí. Pokud by to bylo něco s čím rodiče souhlasí, nemusela bys je přemlouvat, ale jen jim to oznámit, případně jednoduše požádat. Takže přemlouvání je téměř jistě na něco z pohledu rodičů nerozumného, zbytečného, příliš drahého apod.

anonym

Nová generace opět v akci! hihi
https://www.go­ogle.cz/search?q=+pro%C4­%8D+nejde+p%C5%99em­luvit+rodi%C4%8De%3F­&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=hGHnVJn2MIG­wUreXgegP
Doplňuji:
Já osobně být tebou,tak bych to řešil jedině přes hodného strejdu z Plzňska.