Jak nastartovat auto?

Dobrý večer, chci se zeptat, startujete auto se spojkou nebo bez spojky? Co je správně? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zásadně s vyšlápnutou spojkou. Startér se odlehčí o odpor převodovky, což je v zimě znát. Navíc nemůže dojít k omylu, když se k zajištění používá zařazený rychlostní stupeň.

Další odpovědi:

Určitě je správné startovat s vypnutou (vymáčklou) spojkou. Uleví se tím převodovce a také se může stát, že při zařazeném rychlostním stupni a nevymáčklou spojkou auto poskočí a BUM !

Zlatý

Vyřadit a bez spojky. Neni důvod proč mít sešláplou spojku

Stříbrný

Stříbrný

to záleží zda tam máš kvalt nebo ne.Pokud ano startuj s vymáčklou spojkou,pokud tam máš neutrál staruj klasicky a až pak můžeš zmáčknout spojku a zařadit.

Bronzový

Manuální řazení zásadně se zmáčknutým pedálem spojky,

automatiku bez spojky ;), jen se sešláplou brzdou.

Mě tak napadá, jelikož zařazenou rychlost používám na rovině místo ruční brzdy, to bych vůbec nevěděl, co mám pomačkat odbrzdit a zabrzdit dřív.

A to už se neučí v autoškole ?

Stříbrný

Jak kdy, jinak v zimě, jinak ostatní období roku, kdy nemrzne. Mám alarm - zamykací zpátečku. V zimě při startování sešlápnu spojku, vyřadím zpátečku, nastartuji a za chvilku teprve zařadím jedničku a jedu. V ostatních obdobích, když usednu do auta, nechám převodovou páku na zpátečce, vyšlápnu spojku a startuji se zařazenou zpátečkou, když potřebuji vycouvat z řady vozidel. Nebo když potřebuji jet dopředu a mám zařazenou jedničku, tak taky jen vyšlápnu spojku a jedu bez dalšího řazení. Vyšlápnutá spojka v ničem autu nevadí..

Pokročilý

Startuji se sešlápnutou spojkou, už jen proto, že se kroutící moment nepřenáší dál do převodovky ==> menší odpor. Zvlášť v zimě, kdy je převodový olej ztuhlý je vyšlápnutá spojka lepší a komfortnější, než půlhodiny protáčet spouštěč. Jinak na rovince mívám zařazenou jedničku namísto ruční brzdy a tehdy je spojka nezbytná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.