Wareg

Co udělat, když při jízdě z kopce vypne motor auta?

Dobrý den,

čistě z teoretického hlediska, z praktického je šance (nezpůsobí-li to porucha motoru) minimální, jedu-li autem z kopce a vypne se motor, co by měl člověk udělat?

  • Pokusit se zastavit a nastartovat ve fázi klidu?
  • Nechat auto jet na neutral a nastartovat?
  • Další možnosti…???

Nejlepší odpověď
cukrar

v klidu zařadíte rychlost (4 nebo 5) a pustíte spojku.
Motor naskočí a hotovo, nebo se jedná o závadu?
Aby se zamknul volant musí být vytažen klíček že?
stačí?

Doplňuji:
kdopak chytrý dává palce dolů za dobré odpovědi? Nebo se bojí napsat správnou radu?

Další odpovědi
dudu

Nejdůležitější je nepropadnout panice, uvědomit si, že nebudou fungovat posilovače, nepokoušet se za jízdy startovat aby nedošlo k uzamčení volantu, s rukou poblíže ruční brzdy dojet pod kopec a pak v klidu nastartovat – to je návod podle mých zkušeností, možná jsou však i lepší řešení.

mosoj

V každém případě nevyřazujte rychlost. Jízdou bez motoru si vyřadíte posilovač řízení a auto neubrzdíte. Podle situace, dojet někam se zařazeným rychlostním stupněm, zastavit apokusit se odstranít příčinu. Pokusem o nastartování za jízdy
(musíte sešlápnout spojku) se také připravujete o brzdný účinek brzd!!!
Navíc hrozí že si můžete zamknout volant.

anonym

Zařadit vyšší! rychlost – 3,4 a pustit spojku.
To samé se běžně dělá např. při roztlačování.