Odpovedi18

Je to správný postup manipulování s vozidlem před závěrečnými jízdami?

Nastavení sedadla, nastavení zrcátká, vezmu si pás, dám klíček do zapalování s tím, že už mám sešlápnutou spojku a otočím klíčkem. Auto je nastartované. spojku pustím a poté dám dolu ruční brzdu, sešlápnu spojku, zařadím rychlost 1 a přidávám plyn než se auto rozjede.

Odpovědi
Klaproth

Vyšlapávání spojky během startování a manipulace s parkovací brzdou se liší podle auta. V mém autě se startuje tlačítkem bez vyšlápnuté spojky a žádnou parkovací brzdu dolů nedávám.

mosoj

Ano je to správné. Jenom se snaž na to tolik nemyslet. Časem to začneš dělat automaticky. Vyšlápnutí spojky při startování je správné. Jednak odlehčíš startéru a jednak máš jistotu, že se auto nerozjede pokud zapomeneš vyřadit rychlost. Ono to bude částečně platit i automatických převodovek. Každopádně s tím nic nezkazíš.