Boy 13

Jak mít přesně nastavený čas v telefonu?

Každý, kdo má android, ví, že je tam nabídka buď manuálně, nebo automaticky ze sítě, a proto se ptám, co je lepší a přesnější? Je lepší se pokusit nastavit čas manuálně podle atomových hodin, nebo nastavit tím, že dám volbu použít automaticky čas ze sítě?

Nejlepší odpověď
Arne1

Neřeš to. Ta možnost ručního nastavení je jen pro nějaké speciální případy, jako například kdybys chtěl jiné časové pásmo než momentálně jsi. Automaticky to stejně jde podle „atomových“ hodin, úplně stejně jako čas v počítači.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že rozdíly jsou tak minimální, že ani nestojí za to nad tím přemýšlet. Prostě bych dal automaticky a o víc se nemusím starat. Superpřesné „atomové“ hodiny slouží k vědeckým účelům.

dubraro

Čas ze sítě je právě podle atomových hodin, dokonce několika vzájemně synchronizovaných. Jeho přesnost dalece převyšuje jakoukoliv praktickou potřebu. Podrobnosti viz protokol NTP: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Network_Ti­me_Protocol

Jiří Bohumil

V A 4.4.4 KitKat a v A 4.2.2 Jelly Bean mám pouze „Automatický datum a čas“ a „Časové pásmo ze sítě“. Manuální možnost nemám, takže nic nemusím řešit. Určitě je, pro běžné účely, dostatečně přesný.

mzm

Přesnější bude synchronizace automaticky ze sítě.

Manuálně „podle atomových hodin“(?) nejspíš bude znamenat, že v okamžiku nastavení půjdou hodiny v telefonu přesně a pak jen tak přesně, jak přesné jsou hodiny v telefonu. I to může být dost přesné.

Automaticky ze sítě prakticky znamená, že se budou po určité době dělat korekce právě podle atomových hodin.

Údaje z atomových hodin jsou běžně dostupné, používají je i operátoři. Pak např Frankfurtské cesiové hodiny vysílají časové značky (tady čtu, že na 77.5kHz), takže po Evropě se jimi dají řídit hodiny (jsou vidět poměrně často a jdou fakt přesně :) ).

Pak by telefon mohl zvládnout i synchronizaci času z GPS/Glonas/Ga­lileo družic, ty také používají hodně přesné cesiové hodiny.