tvtomasa

Jak mám vydat vlastní knihu?

Dobrý den.
Píšu knihu, ale nevím co mám dělat potom. Někde jsem četl, že se musí kniha před uveřejněním registrovat. Mám si svoji knihu registrovat? Kolik mě to bude stát? Mám si ji zaregistrovat ještě před sháněním nakladatele?
Doplňuji:
Nevíte jaký má spisovatel plat? Stačí přibližná hodnota.

Nejlepší odpověď
quentos

viz 11 odkazů na identickou otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=vydat+knihu

Bez konexí se vydává kniha těžko, což vysvětluje, proč si vesele vydává spousta za nic stojících autorů a naopak mnoho kvalitních si může o vydání nechat zdát, protože by si na to údajně měli sehnat cca 1,5 mil. Kč.
Doplňuji:
„spisovatel plat“? Spisovatel „plat“ v pravém slova smyslu nemá. Záleží na tom, jak často a jak kvalitně píše. Pokud je jeho dílo úspěšné, dostane slušný honorář (v tom případě i poté má příjem z každého prodaného výtisku). Pokud není, dostane prd.

Další odpovědi
badisko

Zadny spisovatel neni povolani (pokud nejsi spisovatel na volne noze )…ale vice se doctes zde …http://www.mam­talent.cz/co-vlastne-dela-cely-rok-spisovatel-na-volne-noze.phtml?pro­gram=1&ma__0__id_b=11058

Drap

Spisovatel má takový plat, kolik mu vydavatel zapůlatí. Samozřejmě je to odvislé od počtu prodávaných knih. Plat /nebo spíše výdělek v tomto případě/ se může pohybovat od nuly až po statisíce.

marijakes

Mrkněte sem nebo se podívejte po některém vydavatelství
http://www.tis­kovyexpress.cz/

jáára

knihu vydej v nakladatelství *.pdf a dobrej distributor je *.torrent 🙂

marci1

V dnešní době jedině tak, že budete mít na to peníze a sám si ji vydáte.