Znáte nějakou detektivní knihu psanou z pohledu vraha?

Nemusí být detektivní, klidně i hororová, ale zajímalo by mě, jestli existuje dílo psané z takovéto perspektivy.

Nejlepší odpověď
ten který je

F.M.Dostojevskij – Zločin a trest.

Další odpovědi
Rokio

Ano, jedna povídka, kterou napsal zakladatel robotiky Isac Asimov.

Tatínek je v této povídce u výslechu a popisuje, proč zabil svoji manželku. (spoiler) Zabil ji, protože jeho manželka vytáhla z hořícího domu robota místo jeho syna a ten kvůli tomu zemřel (konec spoileru).

Když jsem si to povídku přečetl, tak jsem úplně soucítil s tím vrahem, i když jsem dobře věděl, že spáchal zvlášť závažný zločin.

JK2021

Např. povídka Smrt papouška od norského autora Finna Carlinga a povídka Muchomůrka zelená od Mileny Brůhové.

Ronnievv

Pozor spoiler!

Vražda Rogera Ackroyda od Agathy Christie. Vyloučili ji kvůli tomu dokonce z e Spolku detektivkářů.

Muzi

Roman Ludva: Jezdci pod Slunecnikem