MonkeyKing

Které nakladatelství mi vydá knihu?

Máte zkušenost?
A ne nechci si jí vydávat sám.

Nejlepší odpověď
Drap

Každé, s kterým se dohodneš. Pokud jsi známý spisovatel bestsellerů, tak se dohodneš snadno. Pokud chceš vydat svou prvotinu, bude to obtížnější. Musíš nabídnout nakladatelství rukopis a oni ti potom mohou říct, zda vůbec budou o vydání uvažovat. Počítej však i s tím, že některá nebudou mít ani zájem si rukopis prohlédnout.

Další odpovědi
elkon

Nějaké menší nakladatelství, které to nebude redigovat (vydají to tak jak to bude, tedy třeba i s chybami), ale připrav se, že to stejně nebude zadarmo. U většího nakladatelství nemáš šanci, pokud nejsi známý autor.

quentos

Když uvidí kopance typu „ne nechci si jí vydávat sám“, obávám se, že žádné.

PepasAvalonu

To, se kterým uděláš dohodu. ;) 😂
Možná záleží i, co jsi napsal, jestli je to odborné, nějaký román a podobně nebo motivační/osobní rozvoj. Pro koho to je. Podle toho bych si vybral nakladatelství, které se na určité žánry (a lidi) specializuje.
Jinak bych zkusil větší nakladatelství – ty toho tisknou víc a můžou si to dovolit. Albatros, Euromedia Group – ti koupili i jiná nakladatelství, mj. i Odeon (známé i jako SNKLHU).
Prostě bych si zkusil projít nakladatelství (na internetu) a pak kontaktovat ty, u kterých by byla větší šance na vydání. Velikostně nebo žánrově příbuzná k tvé knize. Můžeš kontaktovat víc najendou, stejně je pravděpodobné, že jich několik z nich hned odmítne (nehledě na kvalitu knihy). Jestli ji zároveň přijme několik nakladatelství zároveň, tak co… prostě si vybereš to, které ti bude víc vyhovovat. Pokud by se po delší době nedařilo, tak to zkus přes agenta. To je přece jen specialista na tohle zaměřený. Dokonce ti může najít výhodnější smlouvy. Jinak rad na netu je dost, jak vydat knihu a jak si počínat při vydávání, přes co/koho, jak a komu.

https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=http://www.tis­kovyexpress.cz/&ved=2a­hUKEwih_4G-zaXvAhXwlYsKHXZHBW0QFjA­EegQICRAC&usg=A­OvVaw3J3SLZn_Y­U5vP8tl7Dgwsl

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.