sněženka

Jak si založit vlastní časopis (školní)?

Chtěla bych založit novy časopis o škole a co se v ní děje a tak jak to udělat ?

Nejlepší odpověď
Ella

nejdřív se vůbec poptej, jestli by do toho někdo šel – sama časopis nejspíš nezvládneš udělat, nic ve zlém, ale pár lidí zapálených do projektu je dobrý začátek, teprve pak se na svolení. Navíc, možná pokud máte učitelku/profesorku češtiny, která by vám třeba pomohla, tak by to bylo plus – korekce, nápady… nám profesorka pomohla vydat vlastní knihu povídek. Takže nejdřív nějaký tým a nápady, pak teprve žádat o dovolení =)
Jinak, hodně štěstí…

Další odpovědi
Terryle

Není to takovej problém. Chce to hlavně velkej kus nadšení a pár lidí, kteří z toho neutečou před první uzávěrkou. Poptej se pár lidí, kteří

  • jsou dobří na sloh a pěkně píšou
  • mají zajímavé nápady
  • znají zajímavé lidi se zajímavými zálibami nebo zážitky
  • hodně se sami o něco zajímají a o něčem hodně ví
  • nebojí a nestydí se někoho na něco zeptat…

Ale kromě lidí, co budou psát, potřebuješ i někoho, kdo je dobrý na češtinu a byl by ochotný přečíst články jiných a opravit chyby (korektor).
Někoho, kdo umí dobře s wordem nebo jiným programem a dokáže tam pěkně naskládat texty a obrázky, aby to na vytištěných stránkách hezky vypadalo (grafik)
Taky se moc hodí fotograf nebo někdo, kdo umí dobře kreslit.

Někdo z kamarádů Ti třeba rád pomůže. A zkus si i dát inzerát někam na nástěnku, někdo se třeba chytí! On školní časopis je sice maličkost, ale za pár let (ono to uteče :o) se budou někteří z vás hlásit na vysoké školy, někdo třeba na žurnalistiku nebo něco s médii – a tam se pak moc hodí i takováhle malá zkušenost. Je to dobrý začátek.

Jakmile budeš mít několik lidí, zeptejte se učitelů a vedení školy, zda by to šlo a zda by vám někdo pomohl.

Pomoct nebo poradit by mohla češtinářka, učitel výpočetky, učitel ZSV nebo občanky (na některých školách se už tuším v rámci ZSV učí i o médiích) a podobně. A kdyby třeba na škole byl takový fotografický kroužek, bylo by to ideální!
Ale myslím, že vedení školy bude rádo a takový nápad přivítá a snad i pomůže. Ona to je dobrá vizitka školy :o)

Takže přeju hodně odvahy, štěstí a hlavně vytrvalosti a trpělivosti do začátků!!! A kdyby něco, klidně se ptej přes vzkaz :o)

Michal Kole

Zeptejte se učitelů. Pravděpodobně bude potřeba souhlas s vedením školy.