Meffinka

Jak je to ted s tim hokejem?

Rada bych sla na zapas v hokeji – primo utkani o bronz. Jenze jsem z toho ted trochu zmatena. Kdyz muzeme skoncit pry uz jen maximalne treti, takze to bude tedy jak? Muzu si byt nejak jista, ze o ten bronz budou hrat nasi?

Odpovědi
cochee

Dostala jsi naprosto špatnou informaci. Nyní končí základní část, kde hrála družstva ve dvou skupinách (ostravská a pražská) každý s každým. Z těchto skupin postupují z každé 4 nejlepší družstva do čtvrtfinále, kteréžto už je součástí vyřazovací části mistrovství, jinak též zvané play off; český tým už měl zajištěnu účast v tomto čtvrtfinále před úterním zápasem (neboli nehledě k tomu, jestli v úterý vyhrálo nebo prohrálo). V tomto čtvrtfinále se budou hrát čtyři zápasy a pro ta družstva, která v nich prohrají, mistrovství světa končí. I české družstvo, pokud prohraje, skončí. Vítězové těchto čtvrtfinálových utkání postupují do semifinále; vítězové semifinálových utkání si zahrají finále, kde vítěz získá zlaté medaile a poražený stříbrné. A poražení ze semifinálových utkání si zahrají zápas o bronzové medaile. Aby naši hokejisté hráli o bronz, museli by se dostat do semifinále a tam prohrát.