Avatar uživatele
Dochy

Jak je to s kapacitou pračky?

Máme pračku oficiálně na 6kg prádla. Měl jsem k vyprání připravenu tašku s ponožkama a kalhotama – bavlna. Nedalo mi to a zkusil jsem to zvážit – personální elektronická váha ukázala 4,2kg. Je mi jasné, že to nemusí být přesné, nicméně ověřil jsem se 4 pytlíky mouky a cukru – ukázala 3.8.
Ty 4,2kg prádla jsem nedokázal narvat do bubnu. Resp. asi bych to i dokázal, ale to prádlo by zůstalo napěchované v bubnu jako bábovička bez šance na nějaké rozumné vyprání. Jak to tedy je s těmi kilogramy? Už se vám někomu prokazatelně podařilo vyprat to, co pračka slibovala?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 875 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ta udávaná kapacita v kg je zavádějící a reklamní pojem. Mnohem důležitější je, jak moc je pračka zaplněna. Je rozdíl mezi lehkou a objemnou tkaninou, jejichž 6 kg tam ani nenarveš a nějakou těžkou tkaninou. Osobně pračku plním na 2/3 až 3/4 objemu. Další slabinou dnešních praček je, že nedokonale máchají. Jen si zkus to „vymáchané“ prádlo vymáchat ještě v umyvadle a zhrozíš se, kolik tam toho ještě zbylo. Proto v pračce máchám 2×.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Viktorie II.

Neřídím se váhou suchého prádla. Pokud nacpu buben (přední plnění) a vložím bez problému pěst k horní straně, jsem přesvědčena, že prádlo bude vyprané.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jan.F

Otázka je jak to vůbec výrobci myslí. 6Kg suchého nebo už nasáklého vodou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kepler: zrovna ta bavlna a zvlášť kalhoty patří k těm hutnějším. Je mi jasné, že nadýchaných svetříků tam tolik rozhodně nenacpu. (a u programu třeba pro syntetiku je i v návodu napsaná poloviční kapacita). Ale zrovna u bavlny (kde si i podle návodu výrobce docela věří) bych nečekal, že tam nastrkám sotva polovinu.

Viktorie: Já prádlo obvykle také nevážím Jen jsem si chtěl zkusit, jak by asi měla vypadat podle výrobce správně naplněná pračka 😉 Dosavadní závěr je, že bez hydraulického lisu tu pračku nenaplním.

Nový příspěvek