leporela22

jak se vypočítá celkové součet kapacity kondenzátorů??

Dobrý deň nevim si rady s příkladem a ne není to domácí úkol
dva kondenzátory C1–5uF a C2–200nF jsou zapojeny paralelně celková kapacita : jen nevím jestli to mám převést na nano nebo piko a nevím jak
Doplňuji:
no já mám výsledek 5,2uF ten je správný ale nevim postup převedl jsem si to na uF takže C1–5uF C2–0.2uF ale vzorec pro paralelní součet je prece jinej než seriový takže to není C1+C2 ??

Odpovědi
Lamalam

Při paralelním zapojení je celková kapacita rovna součtu jednotlivých kapacit. Jednu kapacitu máš v mikrofaradech (10−6), druhou v nanofaradech(10−9). Proč to chceš převádět na piko (10−12)? Výsledek by měl být v nanofaradech.

jinsun

převeď si to na co chceš, já osobně bych si to převedl na nF, hlavně to pak musíš uvést ve výsledku v jakých to máš jednotkách