Littl3

Jak se vypočítá kapacita deskového kondenzátoru?

Potřebuji zjistit přesný popis a popsaným vzorečkem, jak se vypočítává konkrétně deskový kondenzátor, na netu je na každé stránce něco jiného a nejsem z toho moudrý, děkuji :)

Odpovědi
elkon

Co třeba zde. https://onlines­chool.cz/fyzi­ka/kondenzato­ry/

Justin1

Pokud si dobře vzpomínám, kapacita se počítá jako permitivita (absolutní, ne relativní) prostředí mezi deskami krát plocha desky (nebo plocha překryvu desek, pokud nejsou úplně proti sobě) lomeno vzdáleností desek.

Taky si vzpomínám, že místo názvu „kondenzátor“ se v poslední době používá slovo „kapacitor“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.