Dane!

Jak je to s daňovým přiznáním v tomto případě?

Daňové přiznání se nemusí podat, pokud roční příjmy fyzické osoby nepřesáhly 15 000 Kč, vyjímkou je když má daňovou ztrátu.
Co když mám živnost jako hlavní činnost, ale je zcela bez příjmů ani žádné jiné příjmy, podnikám první rok a na sociálním a zdravotním mám nedoplatky (a splátkový kalendář)? Podává se pak daňové přiznání? A co přehled pro sociální a zdravotní pojištění, který se jim podává do měsíce od daňového přiznání?

Nejlepší odpověď
Hlada

Mnozí dobrovolně píšou na FÚ čestné prohlášení. Povinnost podat DaP ale v tomto případě není. Naopak podat přehledy pojišťovnám je.

Dane!

Žádné příjmy, ale taky žádné náklady ani výdaje související s živnosti. Kromě těch dvou povinných pojištění.