Jan98

Jsem student a mám dvě brigády, jak je to s daňovým přiznáním?

Zdravím, mám jednu brigádu na DPČ, kde mám podepsané růžové prohlášení. Zároveň mám druhou na DPP, kde mám příjem pod 10 000 kč měsíčně. Mám povinnost podat daňové přiznání?

Odpovědi
elkon

Proč se nezeptáš na finančním úřadě? Budeš to mít přesné.

Hlada

Přiznání nemusíš podávat. Záleží na celkovém výdělku. Jestli byl nižší než 185 600, tak by ses vešel do slevy na poplatníka a v tom případě bys měl nárok na vrácení stržené daně z DPP, takže podání přiznání by bylo na místě.